fot. J. Jaworski, AZS UAM Poznań

Pracowity weekend Red Dragons, pucharowe emocje w Poznaniu

Najbliższy weekend szykuje się niezwykle ciekawie dla kibiców z Wielkopolski. Przed nami przedostatnia seria gier w Statscore Futsal Ekstraklasie, jak również ostatni akcent w tym sezonie dla kobiecego futsalu – Final Four w Pucharze Polski.

 

STATSCORE FUTSAL EKSTRAKLASA

Zbliżamy się do końca rozgrywek. W przedostatnim weekendzie Statscore Futsal Ekstraklasy Red Dragons rozegra dwa mecze. Najpierw w zaległym spotkaniu podejmują u siebie Team Lębork (w sobotę), by w niedzielę podejmować we własnej hali MOKS Białystok. Pniewianie są faworytem obu tych spotkań, jednak należy wziąć pod uwagę zmęczenie zawodników i walkę z kontuzjami i pauzą za kartki.

Wyjazd do Gliwic czeka GI Malepszy Futsal Leszno. Leszczynianie w zeszły weekend wskoczyli na 5. Miejsce w lidze i z pewnością ich celem będzie utrzymanie go. Pokonanie ostatniej ekipy w tabeli, czyli P.A. Nova to wręcz obowiązek dla podopiecznych Tomasza Trznadla.

Red Dragons Pniewy – LSSS Team Lębork (sobota, godzina 14:00)
P.A. Nova Gliwice – GI Malepszy Futsal Leszno (sobota, godzina 17:00)
Red Dragons Pniewy – LSSS Team Lębork (niedziela, godzina 16:00)

 

PUCHAR POLSKI KOBIET

Po zdobytym mistrzostwie Polski, AZS UAM Poznań celuje w podwójną koronę. W ten weekend odbędzie się ostatni turniej w tym sezonie. W Poznaniu na Morasku w sobotę odbędą się półfinały, w niedzielę wielki finał. AZS UAM zagra ze Słomniczanką Słomniki. To powtórka z finału Ekstraligi Kobiet. Wówczas nasze dziewczyny zdemolowały rywalki wygrywając aż 9-1. Transmisja z półfinałów i finału na Planecie Sportu (szczegóły na stronie facebookowej AZS-u UAM Poznań).  

AZS UAM Poznań – AZS UEK Słomniczanka Słomniki (1. półfinał, sobota, godzina 15:30)
Rolnik Głogówek – AZS SGGW Warszawa (2. półfinał, sobota, godzina 18:00)