fot. D. Nowak, leszczynskisport.pl

Przedświąteczne granie

W Wielką Sobotę czekają nas kolejne futsalowe emocje. W Statscore Futsal Ekstraklasie nasze drużyny z pozycji faworytów zmierzą się u siebie z beniaminkami. W I lidze do końca rozgrywek zostały już tylko 3 kolejki. W Obornikach i Gnieźnie pojawią się odpowiednio: Widzew Łódź i Legia Warszawa. W Pile derby wielkopolski.

 

STATSCORE FUTSAL EKSTRAKLASA

Nasze drużyny czekają domowe starcia z beniaminkami. W Pniewach Red Dragons zmierzy się z ostatnią w ligowej tabeli P.A. Nova Gliwice. Ekipa Łukasza Frajtaga w środę mierzyła się w półfinale Pucharu Polski z Team Lębork i w pierwszym meczu zwyciężyła 6-4 (czeka ich jeszcze rewanż 21 kwietnia). Pora kontynuować zwycięską passę.

Dobrą serię notuje GI Malepszy Futsal Leszno. W ostatnich pięciu meczach zgromadzili 11 punktów (w tym 3 za walkower z Gattą). Do Leszna przyjeżdża AZS UW Wilanów, czyli zespół, który wciąż musi mieć się na baczności w kwestii utrzymania w Statscore Futsal Ekstraklasie.

Red Dragons Pniewy – P.A. Nova Gliwice (sobota, godzina 14:00)
GI Malepszy Futsal Leszno – AZS UW Wilanów (sobota, godzina 15:30)

 

I LIGA FUTSALU (GRUPA PÓŁNOCNA)

3 kolejki zostały do końca rozgrywek I ligi. W Pile będziemy świadkami wielkopolski derby. Ekipa z Mosiny ostatnią porażką w Warszawie już na 99% straciła szanse na awans do Ekstraklasy. Z kolei KS Futsal Piła w miniony weekend wygrała, czym przypieczętowała sobie uczestnictwo w I lidze w kolejnym sezonie. Mecz, w którym ciężko wskazać faworyta, bowiem pilanie u siebie prezentują się bardzo dobrze i w całym sezonie przegrali we własnej hali tylko raz.

Poważny sprawdzian przed KS Futsal Oborniki. Przyjeżdża Widzew Łódź, który ma dwa punkty więcej od podopiecznych Mikołaja Wicbergera. Oba zespoły już chyba myślami są przy kolejnym sezonie, w którym śmiało możemy napisać, że będą faworytami do awansu do Ekstraklasy, jeśli utrzymają będą prezentować się tak, jak od początku 2021 roku.

Ciężkie zadanie przed Grinbudem KS Gniezno. Do byłej stolicy Polski przyjeżdża przedstawiciel obecnej, Legia Warszawa. Już raz byliśmy świadkami sensacji, kiedy to w Gnieźnie miejscowy Grinbud KS zremisował 2-2 z AZS-em UG Gdańsk, aktualnym wiceliderem. Czas na kolejne urwanie punktów faworytowi?

KS Futsal PiłaamRack CRB Mrówka Mosina (sobota, godzina 16:00)
KS Futsal Oborniki – Widzew Łódź (sobota, godzina 13:00)
Grinbud KS Gniezno – Legia Warszawa (sobota, godzina 18:00)