fot. D. Nowak, leszczynskisport.pl

Przed nami derby

Druga kolejka Statscore Futsal Ekstraklasy już przynosi wielkie emocje w postaci derbów Wielkopolski i starcia GI Malepszy Futsal Leszno z Red Dragons Pniewy. Poniżej krótka zapowiedź tego spotkania.

 

STATSCORE FUTSAL EKSTRAKLASA

Druga seria gier i już wielkie wydarzenie w Hali „Trapez”. Wielkopolski derby nastąpią już w początkowej fazie tego sezonu, a mamy wrażenie, że zapowiadają się ciekawiej niż poprzednie trzy. Zmierzą się: piąta drużyna poprzedniego sezonu, dowodzona przez najlepszego trenera sezonu 2020/21 w plebiscycie Futsal Ekstrakalsy Tomasza Trznadla, z siódmą ekipą poprzedniej edycji, ale przede wszystkim zdobywcą Pucharu Polski – Red Dragons Pniewy.

To czwarte starcie pomiędzy podanymi zespołami w oficjalnym meczu, czwarte w Statscore Futsal Ekstraklasie. W dwóch pierwszych meczach padł remis 2-2, trzecie, rozgrywane w lutym tego roku przyniosło ogrom emocji i ostatecznie zwycięstwo leszczynian 4-3. W tamtym spotkaniu wśród kibiców obu drużyn następowała huśtawka nastrojów. Pierwsza połowa należała do GI Malepszy, którzy prowadzili 3-0. Pniewianie zdołali zdobyć trzy kolejne trafienia i doprowadzić do wyrównania, jednak decydujący cios należał do ekipy z Leszna.

Dodatkowym smaczkiem tego pojedynku będzie starcie byłych zawodników obu drużyn. Dominik Solecki przez trzy sezony reprezentował barwy Red Dragons, a od tego sezonu jest zawodnikiem GI Malepszy Futsal Leszno. Z kolei podstawowy bramkarz pniewian – Łukasz Błaszczyk reprezentował barwy leszczynian i wywalczył z tą ekipą awans do najwyższej klasy rozgrywkowej.
Zarówno GI Malepszy jak i Red Dragons zaliczyły falstart w pierwszej kolejce sezonu. Obie ekipy nie wywiązały się z roli faworytów i przegrały swoje mecze. Leszczynianie z Legią w Warszawie 1-4, podczas gdy pniewianie w Brzegu z Fit-Morning Gredarem 5-6.

Oba kluby mogą poszczyścić się reprezentantami Polski. W ekipie z Leszna są to: Dominik Solecki i Jakub Kąkol, w Red Dragons – Patryk Hoły i Łukasz Błaszczyk.

Mecz odbędzie się w sobotę, 18 września od 18:00 w Hali „Trapez”. Jest możliwość kupna biletu na to spotkanie, a szczegóły można znaleźć na stronie klubowej GI Malepszy Futsal Leszno jak i na portalach społecznościowych klubu.

GI Malepszy Futsal Leszno – Red Dragons Pniewy (sobota, godzina 18:00)