fot. Finał Pucharu Polski w futsalu, 2019 r.

Przed nami finał!

W środę w Wągrowcu poznamy zwycięzcę Pucharu Polski w Futsalu 2020/21 na szczeblu Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. KO Optima Wągrowiec podejmuje KKF Automobile Konin.

Na papierze faworytem wydaje się być KKF Automobile Konin. To regularny uczestnik II Ligi Futsalu. W obecnym sezonie znajdują się na 3. miejscu z bilansem: 3 zwycięstwa i 1 porażka. Przykładowo w poprzednim sezonie zajęli finalnie 2. pozycję.

Droga KKF Konin do finału nie należała do łatwych. Wprawdzie wszystkie mecze rozgrywali u siebie w „domu”, lecz w turnieju eliminacyjnym pokonali 2-1 jednego z faworytów – KP Wooden Villa/Lucart Energy Wrześnię, aktualnego lidera Fox Travel II Wielkopolskiej Ligi Futsalu. Co ciekawe – z tym samym rywalem ekipa z Konina mierzyła się w miniony weekend w meczu ligowym. KP Wooden wygrała to spotkanie aż 8-2 biorąc rewanż za porażkę w Pucharze.

KKF Automobile Konin trzy lata temu wygrał w Pucharze Polski Futsalu Wielkopolskiego ZPN, kiedy to w finale pewnie pokonali Kolegium Sędziów. „Miło się wraca do wspomnień tych pozytywnych. Z tych negatywnych wyciągnęliśmy wnioski i mamy nadzieję, że najlepsze jeszcze przed nami” – mówił w wywiadzie z nami trener ekipy z Konina Przemysław Skibiszewski.

Doświadczenie na pewno jest po naszej stronie. To jest tylko jeden mecz i nie zawsze faworyt wygrywa. Chcemy wyjść zwycięsko z tego pojedynku i z respektem podchodzimy do rywala” – mówił trener Skibiszewski.

Droga KKF Automobile Konin do finału:

Turniej eliminacyjny w Koninie:
- Post Luchtkanalen Gniezno 5-3
- Jubiler Symix Autogniezno 4-1
- KP Wooden Villa/Lucart Energy Września 2-1

1/2 finału: Jurand Koziegłowy 5-2

 

Rywalem ekipy z Konina w finale będzie KO Optima Wągrowiec. Rywal bliżej nieznany większości, bowiem nie występuje w rozgrywkach II Ligi, zawodnicy występujący w Wągrowcu grają jedynie w okolicznych turniejach, a żaden z zawodników nie ma przeszłości w I ani w II lidze.

Droga KO Optima do finału zaczęła się w Nietążkowie. Wówczas w turnieju eliminacyjnym po dwóch meczach ekipa z Wągrowca już była pewna awansu. Wyraźnie pokonali OSP Sierakowo i Bieniek&Kowalski Kościan. Na koniec przegrali 0-1 z Futsal II Gostyń, ale nie miało to wpływu na ich wcześniej wywalczony awans. W półfinale KO Optima sprawiła niespodziankę pokonując w Gostyniu miejscowy Futsal aż 4-1.

Co ciekawe, rok temu wągrowiczanie również wygrali swoją grupę preeliminacyjną w Pucharze Polski, ale wówczas w fazie grupowej musieli uznać wyższość późniejszemu triumfatorowi - amRack CRB Mrówka Mosina po serii rzutów karnych. 

Jesteśmy gotowi do meczu i przede wszystkim cieszymy się że będziemy mogli zagrać na hali w Wągrowcu. Damy się z siebie 100 procent. Spodziewam się emocjonującego meczu i zdrowej rywalizacji” – mówi przed meczem kierownik drużyny KO Optima Wągrowiec, Szymon Walich.

Droga KO Optima Wągrowiec do finału:

Turniej eliminacyjny w Nietążkowie:
- OSP Sierakowo 6-1
- Bieniek&Kowalski Kościan 7-0
- Futsal II Gostyń 0-1

1/2 finałuł: Futsal Gostyń 4-1 (wyjazd)

 

KO Optima Wągrowiec – KKF Automobile Konin
16 grudnia (środa), godzina 19:00
Hala Sportowa w Wągrowcu przy ulicy Kościuszki 59

Z meczu będzie przeprowadzana transmisja na żywo. Szczegóły będą podane na naszym kanale facebookowym - https://www.facebook.com/futsalWZPN

Zwycięzca finałowego spotkania wystąpi w 1/32 finału Pucharu Polski na szczeblu centralnym. Dołączą wówczas zespoły ze Statscore Futsal Ekstraklasy i I lig (grupy północnej i południowej).

Losowania par 1/32 finału zaplanowane są na 20 grudnia, a mecze odbędą się 2-3 stycznia 2021 roku.