fot. Piotr Tylman

Pucharowa rywalizacja

Najbliższy weekend będzie stał głównie pod kątem meczów w Pucharze Polski i rywalizacji na szczeblu 1/32 finału. 

PUCHAR POLSKI

W ten weekend odbędzie się 1/32 finału Pucharu Polski. Aż ośmioro przedstawicieli z Wielkopolski powalczy o awans do kolejnej rundy. Jako pierwsi na parkiet wybiegną gracze Mrówki Orlik Mosina (zmierzą się z rywalem z tej samej I Ligi, Dragonem Bojano) i KS Investy PZZ Futsal Powiat Pilski Piła (również pojedynek wewnątrz-ligowy i mecz z Futsal Świecie. W obu przypadkach faworytami na papierze wydają się rywale naszych ekip. KP Wooden Villa Września czeka bój z pierwszoligowym Futsal Szczecin. Ciekawie zapowiada się pojedynek Red Dragons Pniewy z AZS-em UG Gdańsk. Pniewianie zagrają na wyjeździe z liderem pierwszej ligi. Na koniec równie interesujące starcie Grinbudu KS Gniezno z czołowym zespołem FOGO Futsal Ekstraklasy – FC Reiter Toruń.

W niedzielę w południe GI Malepszy Arth Soft Leszno rozpocznie starcie w Bydgoszczy z III-ligowym Zawiszą Bydgoszcz. Do tego KKF Automobile Torino Konin podejmie kolejnego pierwszoligowca – TAF Toruń, a na koniec pucharowego weekendu zwycięzca na szczeblu Wielkopolskiego ZPN, Calcio Wągrowiec zagra u siebie z przedstawicielem FOGO Futsal Ekstraklasy, Red Devils Chojnice.

Mrówka Orlik Mosina – LZS Dragon Bojano (sobota, godzina 16:00)
Futsal Świecie – KS Investa PZZ Futsal Powiat Pilski Piła (sobota, godzina 16:00)
KP Wooden Villa Września – Futsal Szczecin (sobota, godzina 17:00)
AZS UG Gdańsk – Red Dragons Pniewy (sobota, godzina 18:00)
Grinbud KS Gniezno – FC Reiter Toruń (sobota, godzina 19:00)
Zawisza Bydgoszcz – GI Malepszy Arth Soft Leszno (niedziela, godzina 12:00)
KKF Automobile Torino Konin – TAF Toruń (niedziela, godzina 16:00)
Calcio Wągrowiec – Red Devils Chojnice (niedziela, godzina 19:30)

EKSTRALIGA KOBIET (GRUPA PÓŁNOCNA)

Rundę rewanżową rozpoczynają mistrzynie Polski. Na początek poznanianki zmierzą się z Nowym Świtem Górzno, czyli rywalkami, z którymi rywalizowali tydzień temu. Wówczas po trudnym boju AZS UAM ostatecznie wygrał, ale walka toczyła się do ostatnich minut meczu.

Nowy Świt-Górzno – AZS UAM Poznań (sobota, godzina 17:00)