Red Dragons z Pucharem Polski!

Historyczny sukces osiągnął wczoraj w Gliwicach Red Dragons Pniewy. Zespół z Wielkopolski zdobył Puchar Polski w Futsalu w sezonie 2020/21.

W finałowym starciu Piast – Red Dragons faworytem był zespół z Gliwic. „Piastunki”, którzy cały czas liczą się w walce o wicemistrzostwo Polski mieli szeroką i niezwykle silną kadrę meczową. Pniewianie stawiali na kolektyw i zgranie zawodników, ale musieli radzić sobie bez jednego z kluczowych zawodników (Andreya Baklanova), którego z dwumeczu wyeliminowała kontuzja.

W pierwszym meczu w Pniewach świetnie weszli zawodnicy Piasta, którzy po trzech minutach prowadzili już 2-0. Do przerwy dorzucili jeszcze jedno trafienie i mało kto wierzył, że losy dwumeczu mogą się jeszcze odwrócić, tym bardziej, że w perspektywie był jeszcze rewanż w Gliwicach. Pniewianie jednak pokazali hart ducha i wrócili do rywalizacji w swojej hali. Do końca spotkania dorzucili jeszcze trzy trafienia i zremisowali w pniewskiej hali 3-3.

Rewanż w Gliwicach zapowiadał się niezwykle interesująco i był sprawą otwartą. Do przerwy widniał wynik 1-1, choć przewagą miał Piast. Nie inaczej było w drugiej odsłonie. W krótkim odstępie czasowym oba zespoły zdobyły jeszcze po jednej bramce i końcówka zapowiadała się emocjonująco. Tym bardziej, że czerwoną kartkę na 4 minuty przed końcem spotkania obejrzał Patryk Hoły. Nie załamało to zawodników Red Dragons, którzy w grze z jednym zawodnikiem mniej zdołali zdobyć bramkę na 3-2. Piast w grze z wycofanym bramkarzem zdołał wyrównać stan rywalizacji na 3-3 i byliśmy świadkami dogrywki.

W niej Piast od początku do końca grał z lotnym bramkarzem. Nie przyniosło to bramek dla jednej ani drugiej drużyny i konieczna była seria rzutów karnych. W niej dwukrotnie pomylili się zawodnicy Piasta, co przy 100% skuteczności Red Dragons spowodowało, że to pniewianie pierwszy raz w historii mogą cieszyć się z wywalczonego trofeum.

Wielkie brawa dla Red Dragons Pniewy. Zespół złożony głównie z zawodników z Pniew potrafił w tej edycji Pucharu Polski wyeliminować z rozgrywek Constract Lubawa czy Piasta Gliwice, czyli zespoły dysponujące o wiele większym budżetem i z aspiracjami do zdobywania pucharów.

Red Dragons Pniewy – Piast Gliwice 3-3
Piast Gliwice – Red Dragons Pniewy 3-3 (k. 2-4)