fot. Red Dragons Pniewy

Red Dragons z Superpucharem

Red Dragons Pniewy nie zwalnia tempa. Po majowym zdobyciu Pucharu Polski przyszedł czas na Superpuchar. We wczorajszym meczu pniewianie pokonali mistrza Polski, Rekord Bielsko-Biała i sięgnęli po drugie trofeum w historii klubu.

To był wyjątkowy wieczór. W środę w Nysie naprzeciw siebie stanęli mistrz kraju ze zdobywcą Pucharu Polski. Zdecydowanym faworytem był Rekord, który od 5 lat taśmowo zdobywa tytuły mistrza, do tego co sezon zwycięża w finale Superpucharu. My z kolei liczyliśmy na kolejną niespodziankę. Porównywalną do tej, którą sprawiliśmy w maju tego roku, gdy w finale Pucharu Polski okazaliśmy się lepsi od Piasta Gliwice.

Rekord wyszedł na prowadzenie w 15. minucie spotkania po tym, jak do siatki trafił Artur Popławski. Ekipa z Bielska-Białej nie potrafiła jednak podwyższyć wyniku meczu. Zawodziła skuteczność albo świetnie w bramce ekipy z Pniew spisywał się Łukasz Błaszczyk. W 33. minucie Adrian Skrzypek po asyście Maksyma Pautiaka zdobył wyrównującą bramkę. W regulaminowym czasie gry już nie padła żadna bramka, podobnie zresztą jak w dogrywce. W serii rzutów karnych lepsi okazali się pniewianie. Do siatki bramki strzeżonej przez Bartłomieja Nawrata trafiali kolejno: Mateusz Kostecki, Piotr Błaszyk i Mykyta Storozuk. W trzeciej serii pomylił się Popławski (jego strzał obronił Błaszczyk) i to pniewianie świętowali zdobycie Superpucharu Polski.

Rekord Bielsko-Biała - Red Dragons Pniewy 1-1 (k. 2-3)
Bramki: Popławski - Skrzypek
Superpuchar Polski, 22 września 2021, Nysa