fot. Puchar Polski w futsalu

Rekordowy Puchar Polski

Aż 19 drużyn weźmie udział w rozgrywkach o Puchar Polski w futsalu na szczeblu Wielkopolskiego ZPN. Rekordowa liczba uczestników sprawiła, że zmagania podzielone zostały na trzy rundy.

Liczba klubów rywalizujących na parkietach w regionie systematycznie rośnie. W tym sezonie do II ligi przystąpiły trzy nowe zespoły - Futsal Rawicz, a także Tarnovia Tarnowo Podgórne i Jurand Koziegłowy, które jako pierwsze postanowiły połączyć grę na pełnowymiarowych boiskach z regularnymi występami halowymi.

Jeszcze więcej klubów znanych z piłki 11-osobowej korzysta z okazji występu w futsalowym Pucharze Polski. Dzięki takim zgłoszeniom i zainteresowaniu drużyn środowiskowych, tegoroczna edycja pucharu będzie rekordowa. Wystartuje w niej aż 19 drużyn!

Rozgrywki podzielono na trzy rundy, z których pierwsza odbędzie się w najbliższy weekend, 30 listopada i 1 grudnia. Zespoły podzielono na cztery turnieje eliminacyjne, które odbędą się w Czerniejewie, Lisiecu Wielkim, Mosinie oraz Tarnowie Podgórnym. Z każdej imprezy najlepszy zespół awansuje do dalszych gier. Wielkopolski ZPN przeprowadzi losowanie, które wyłoni pary półfinałowe, by w końcu ich zwycięzcy zmierzyli się w wielkim finale.

UCZESTNICY TURNIEJÓW ELIMINACYJNYCH

CZERNIEJEWO (30 listopada): Gmina Czerniejewo, FC Targowa Górka, iCEA Futsal Poznań, Wągrowieckie Fabryki Mebli, Wooden Villa Września

LISIEC WIELKI (1 grudnia): Football Team Wągrowiec, Futsal Gostyń, KKD Konin, Petro-Lawa Futsal Rawicz

MOSINA (30 listopada): CRB Grupa Mrówka Mosina, KO-Optima Wągrowiec, Piast Poniec, Stainer Polonia Leszno juniorzy, TPS Winogrady, Żółwie Ninja Poznań

TARNOWO PODGÓRNE (1 grudnia): GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne, Jurand Koziegłowy, LKS Piotrowo, Poznaniacy