fot. Garbatowski Paparazzo, Drużyna Wiary Lecha

Rozgrywki wielkopolskie czas rozpocząć

W najbliższy weekend zainaugurowane będą rozgrywki III Wielkopolskiej Ligi Futsalu i II Wielkopolskiej Ligi Kobiet. Poza tym ekstraklasowe zespoły czeka batalia z ekipami akademickimi. W rozgrywkach I i II ligi czeka nas dużo starć we własnej hali. Pierwsze trudne zadanie przed mistrzyniami z Poznania. Poniżej zapowiedź weekendu.

EKSTRALIGA KOBIET (GRUPA PÓŁNOCNA)
Mistrzynie Polski czeka kolejne spotkanie domowe, ale tym razem poprzeczka jest postawiona jes wysoko, bowiem do Poznania przyjeżdża zespół Unifreeze Górzno, z którym w przeszłości toczone były wyrównane boje. Ekipa Unifreeze po dwóch seriach ma komplet punktów.

AZS UAM Poznań – Unifreeze Górzno (sobota, godzina 12:00)

II WIELKOPOLSKO/DOLNOŚLĄSKA LIGA KOBIET
W ten weekend zaczną się też rozgrywki II Wielkopolskiej i Dolnośląskiej Ligi Kobiet. W 5 zespołowym gronie wystąpią 4 ekipy z naszego województwa. Na początek naprzeciw siebie staną zespoły AZS UAM Poznań II i Jaroty Jarocin a także jedynego przedstawiciela województwa Dolnośląskiego (Chrobrego Głogów) z Kanią Gostyń. 

AZS UAM Poznań II – Jarota Jarocin (sobota, godzina 14:15)
Chrobry Głogów - Kania Gostyń (sobota, godzina 15:15)

STATSCORE FUTSAL EKSTRAKLASA
Akademickie ekipy stoją na drodze Red Dragons i GI Malepszy w nadchodzący weekend. Oba mecze odbędą się w niedzielę. Rozpędzony zespół z Leszna gra u siebie z AZS-em UW Wilanów i z pewnością będzie faworytem tego starcia. Nie inaczej będzie w Gdańsku, gdzie Red Dragons liczy na komplet punktów w meczu z przedostatnim AZS-em UG. Należy jednak mieć się na baczności w obu spotkaniach. Mecz leszczynian będzie transmitowany w telewizji nSport+.

GI Malepszy Futsal Leszno – AZS UW Wilanów (niedziela, godzina 12:00)
AZS UG Gdańsk – Red Dragons Pniewy (niedziela, godzina 16:00)

I LIGA (GRUPA PÓŁNOCNA)
Po porażce derbach Grinbud KS Gniezno jedzie do Torunia na mecz z Dynamikiem. Oba zespoły mają w tabeli taką samą liczbę punktów (po 12). Liczymy na korzystny wynik najlepszego póki co zespołu z Wielkopolski w I lidze i awans w tabeli na miejsce tuż za podium. Pozostałe mecze odbędą się w domu, odpowiednio w Pile i Mosinie. Łatwiejsze zadanie chyba czeka KS Futsal Piła, którzy podejmują FC10 Zgierz. Po trzech porażkach z rzędu czas wrócić do wygrywania, bo sytuacja w tabeli może niedługo robić się nieciekawa. Do Mosiny przyjeżdża TAF Toruń. Torunianie dzięki ostatniej wygranej wskoczyli na podium ligi.

Dynamik Toruń – Grinbud KS Gniezno (sobota, godzina 20:30)
KS Futsal Piła – FC10 Zgierz (niedziela, godzina 15:00)
amRack CRB Mrówka Mosina – TAF Toruń (niedziela, godzina 16:00)

II LIGA MAKROREGIONALNA (GRUPA I)
Wszystkie trzy mecze najbliższego weekendu odbędą się w Wielkopolsce. Po dwóch niefortunnych porażkach Automobile Konin będzie chciało za wszelką cenę wygrać i gonić czołówkę. Rywalem UMK Toruń, który po dwóch seriach ma 1 punkt. Lider z Wrześni czeka mecz z Futsal Świecie, zespołem pozostającym bez punktów. Najtrudniejsze zadanie czeka Futsal Gostyń. Przyjeżdża bowiem Beniaminek Starogard Gdański, drugi zespół ligi. Granie zaczynamy już w piątek, a mecze odbywać się będą dzień po dniu.

KKF Automobile Konin – UMK Toruń (piątek, godzina 18:00)
KP Wooden Villa Września – Futsal Świecie (sobota, godzina 19:00)
Futsal Gostyń – Beniaminek 03 Starogard Gdański (niedziela, godzina 16:00)

III WIELKOPOLSKA LIGA
Inauguracja 7-zespołowej III Wielkopolskiej Ligi. Trochę zmian nastąpiło w porównaniu z zeszłym sezonem. Klasę rozgrywkową wyżej reprezentują Automobile Konin, KP Wooden Vill Września i Futsal Gostyń. Debiutantem jest drużyna Wiary Lecha Poznań. W sobotę Futsal Oborniki zmierzy się z drugim zespołem Red Dragons Pniewy. W niedzielę z kolei debiutant z Poznania podejmie u siebie Tarnovię Tarnowo Podgórne. W drugim niedzielnym starciu połączone siły Piasta Poniec i drugiego zespołu Futsal Leszno zagrają u siebie z Futsal Rawicz.

Futsal Oborniki – Red Dragons Pniewy 2 (sobota, godzina 17:00)
Wiara Lecha Poznań – Tarnovia Tarnowo Podgórne (niedziela, godzina 18:00)
Futsal Leszno-Piast Poniec – KS Futsal Rawicz (niedziela, godzina 17:00)