fot. Garbatowski Paparazzo

Skład II Ligi Makroregionalnej

Niedługo rozpocznie się sezon 2022/23 II Ligi Makroregionalnej w Futsalu. W grupie I rozgrywek w ośmiozespołowym gronie, Wielkopolska ma aż czworo przedstawicieli.

Ligi Makroregionalne są III poziomem rozgrywkowym w polskim futsalu. W Polsce mamy cztery grupy, a w każdej z grup zespoły z czterech województw. Wielkopolska wraz z województwami: Pomorskim, Zachodnio-Pomorskim i Kujawsko-Pomorskim znajduje się w grupie I. W poprzednim sezonie grupy liczyły po sześć zespołów, teraz ujednolicono tę liczbę do ośmiu drużyn.

W II Lidze Makroregionalnej w grupie I mamy aż czworo przedstawicieli z Wielkopolski. To: Futsal Gostyń, KKF Automobile Konin, KP Wooden Villa Września i Drużyna Wiary Lecha Poznań. Ekipa z Poznania to jeden z beniaminków rozgrywek. W zeszłym sezonie ekipa prowadzona przez Jacka Sandera wygrała w III Maro Wielkopolskiej Lidze Futsalu, dzięki czemu wywalczyła przepustkę do II Ligi. Dla ekip z Konina, Wrześni i Gostynia to kolejny sezon w rozgrywkach makroregionalnych.

Poza zespołami z Wielkopolski, w skład ligi wchodzą też: AZS UMK Toruń (szósty zespół poprzedniego sezonu II Ligi), Beniaminek Starogard Gdański (drugi zespół poprzedniego sezonu), a także beniaminkowie: KS Chełmża i KS Pogoń Połczyn-Zdrój.

Jeszcze nie wiadomo, kiedy dojdzie do pierwszych meczów i nie znany jest terminarz rozgrywek.

Skład II Ligi Makroregionalnej (grupa I):

AZS UMK Toruń

Futsal Gostyń

KKF Automobile Torino Konin

KP Wooden Villa Września

KS Chełmża

KS Pogoń Połczyn-Zdrój

Drużyna Wiary Lecha Poznań

Beniaminek Starogard Gdański