fot. Piotr Tylman

Sobotni hit we Wrześni

W najbliższą sobotę, od godziny 19:00 odbędzie się najciekawiej zapowiadający się mecz 13. kolejki Fox Travel II Wielkopolskiej Ligi, a można się pokusić o stwierdzenie, że i rundy rewanżowej. We Wrześni lider rozgrywek – KP Wooden Villa/Lucart Energy podejmie KKF Automobile Konin. Przeczytajmy, co mieli do powiedzenia Piotr Jędraszak, rzecznik prasowy ekipy z Wrześni i Przemysław Skibiszewski, szkoleniowiec drużyny KKF Automobile.

Najpierw sytuacja w tabeli przed tym starciem. KP Wooden Villa/Lucart Energy Września jest liderem, z 21 punktami na koncie (8 rozegranych meczów). Ich bilans to 7 zwycięstw i 1 porażka. Tę porażkę odnieśli właśnie w miniony weekend przeciwko Futsal Gostyń, który jest na drugiej pozycji w ligowej tabeli. Z kolei tuż za plecami ekipy z Gostynia jest KKF Automobile Konin, z 18 punktami (jednak z 7 rozegranymi spotkaniami). Bilans drużyny Przemysława Skibiszewskiego to: 6 zwycięstw i 1 porażka. Pokonani byli jedynie w starciu z ekipą z Wrześni w pierwszej rundzie sezonu. W Koninie goście wygrali aż 8-2.

Można zatem odnieść wrażenie, że sobotnie spotkanie obu drużyn będzie kluczowe dla końcowego układu tabeli. Czy takiego zdania jest Przemysław Skibiszewski, trener drużyny z Konina? „Patrząc na tabelę, to jest to decydujący mecz, ale są jeszcze drużyny, które mogą namieszać i nikogo nie można lekceważyć. My jako drużyna myślimy o sobie, chcemy grać jak najlepiej i w każdym meczu gramy o komplet punktów. W najbliższy weekend będzie tak samo” – deklaruje trener.

W tym sezonie już dwa razy oba zespoły mierzyły się w meczu o stawkę. W lidze, o czym wspomnieliśmy, lepsi w Koninie okazali się goście z Wrześni wygrywając aż 8-2. Z kolei w turnieju eliminacyjnym Pucharu Polski w Futsalu na szczeblu wojewódzkim (również rozgrywanym w Koninie) Automobile wygrał 2-1. Jaką ekipę z Konina obejrzymy w sobotę? „Pucharowy a ligowy mecz to zupełnie coś innego. Z każdego z nich wyciągamy wnioski i jesteśmy świadomi, że jest sporo do poprawy. Mamy swój styl i wiadome jest, że do każdego meczu przygotowujemy się inaczej. Tym razem też tak będzie. Wiemy co będziemy robić, ale i tak parkiet wszystko zweryfikuje” – mówi Skibiszewski. 

Piotr Tylman

A co słychać w szeregach KP Wooden Villa/Lucart Energy Września, gospodarza sobotniego meczu? Po świetnej serii zwycięstw w rozgrywkach Fox Travel II Wielkopolskiej Ligi Futsalu, ekipa z Wrześni uległa w miniony weekend w Gostyniu, przez co sytuacja w tabeli robi się ciekawa. W jakich kategoriach należy traktować porażkę z aktualnym wiceliderem rozgrywek? „Nasz klub jest beniaminkiem tych rozgrywek, cały czas uczymy się gry w futsal i to normalne, że każdemu przytrafiają się słabsze mecze i porażki. Dwumiesięczna przerwa w rozgrywkach sprawiła, że wypadliśmy z rytmu meczowego i teraz staramy się wrócić na właściwe tory. Mecz z Gostyniem został dokładnie przez nas przeanalizowany i na pewno wyciągniemy z tej lekcji wnioski” – odpowiedział rzecznik prasowy drużyny z Wrześni, Piotr Jędraszak.

Nie da się ukryć, że ewentualne zwycięstwo KP Wooden Lucart/Energy nad KKF Automobile Konin znacznie przybliży tych pierwszych do zajęcia pierwszego miejsca w końcowym rozrachunku. Na korzyść działa też wysokie zwycięstwo w Koninie (aż 8-2), co daje dodatkowy atut w postaci świetnego bilansu bramkowego z bezpośrednim rywalem. „Drużyna, która wygra sobotnie starcie będzie miała na pewno łatwiejszą drogę do mistrzostwa ligi. Nie zapominajmy jednak, że do rozegrania pozostało jeszcze kilka kolejek, a futsal jest nieprzewidywalny, zatem wszystko może się jeszcze zdarzyć” – dodał Piotr Jędraszak.  

Mecz rozpocznie się w sobotę od godziny 19:00 w Hali WOSR przy ulicy Kosynierów 1 (bez udziału publiczności). Ze spotkania zostanie przeprowadzona transmisja (szczegóły na facebooku ekipy z Wrześni jak i na facebookowej stronie Wielkopolskiego Futsalu).