fot. Tarnovia Tarnowo Podg. - Drużyna Wiary Lecha, fot. B. Barański

Spektakularne zwycięstwo w Łodzi, podium rawiczan

Efektowne zwycięstwo w Łodzi odniósł amRack CRB Mrówka Mosina. To zwiastuje duże emocje w końcówce sezonu I Ligi. Ostatnia kolejka Maro III Wielkopolskiej Ligi za nami. Obok Drużyny Wiary Lecha Poznań i Piasta Poniec/Futsal Leszno, miejsce na podium uzupełnił Petro-Lawa KS Futsal Rawicz.

STATSCORE FUTSAL EKSTRAKLASA

Wyraźną porażkę poniósł w Toruniu zespół Red Dragons Pniewy. Pniewianie w tygodniu pokonali Piasta w Pucharze Polski, ale tym razem brakowało sił w meczu z piątym aktualnie zespołem ligi. Z kolei w Lesznie GI Malepszy po meczu obfitującym w bramki pokonał Górnika Polkowice 8-5.

FC Toruń – Red Dragons Pniewy 8-2
GI Malepszy Futsal Leszno  – Górnik Polkowice 8-5

I LIGA (GRUPA PÓŁNOCNA)

Derby na remis. To niekorzystny wynik dla Grinbudu KS Gniezno, który w tabeli znajduje się po tej kolejce już na 11. miejscu, tylko przed Podkową Teqball Club. Kwestia ewentualnego spadku rozstrzygnie się jeszcze w trzech ostatnich kolejkach, a wpływ na to będzie miała jeszcze sytuacja w Statscore Futsal Ekstraklasie i od tego, które zespoły spadną z ligi. W Łodzi Widzew przegrywa pierwszy mecz w sezonie. Pogromcą zespołu, który już wywalczył awans do wyższej klasy rozgrywkowej amRack CRB Mrówka Mosina. Mosinianie toczą bój o miejsce barażowe z We-Metem Kamienica Królewska i Futbalo Białystok.
Grinbud KS Gniezno – KS Futsal Piła 3-3
Widzew Łódź – amRack CRB Mrówka Mosina 2-3

MARO III WIELKOPOLSKA LIGA

Zwycięstwo drugiego zespołu Red Dragons spowodowało, że pniewianie wyprzedzili w tabeli Futsal Oborniki. Drużyna Wiary Lecha wygrywa w Tarnowie Podgórnym notując komplet punktów. Z porażki Tarnovii skorzystał Petro-Lawa KS Futsal Rawicz, który wygrał u siebie z Piastem Poniec/Futsal Leszno aż 7-1. Rawiczanie awansowali rzutem na taśmę na trzecie miejsce w tabeli i na podium kończą rozgrywki ligowe. Do rozegrania został jeszcze jeden mecz – w środę Futsal Poznań podejmuje Red Dragons Pniewy 2.

Red Dragons Pniewy 2 – Futsal Oborniki 5-4
Tarnovia Tarnowo Podgórne – Drużyna Wiary Lecha Poznań 3-7
Petro-Lawa KS Futsal Rawicz – Piast Poniec/Futsal Leszno 7-1