fot. RaJu Photography

Sprostać roli faworyta

Powoli zbliżamy się do końca rundy jesiennej i przerwy świątecznej. Nie gra już I Liga Mężczyzn, za to w grze pozostają jeszcze gry na 4 frontach i w rozgrywkach Pucharu Polski. W meczach na szczeblu centralnym wszystkie nasze drużyny są faworytami. Zapraszamy na zapowiedź weekendu futsalowego.

EKSTRALIGA KOBIET (GRUPA PÓŁNOCNA)
Liderki i mistrzynie w drodze po kolejne zwycięstwo zagrają we własnej hali z AZS-em UG Gdańsk. Liczymy na podtrzymanie passy zwycięstw podpiecznych Wojciecha Weissa.

AZS UAM Poznań  – AZS UG Gdańsk (sobota, godzina 12:00)

II WIELKOPOLSKA LIGA KOBIET
Już w piątek dojdzie do zmagań w 3. kolejce II Wielkopolskiej Ligi Kobiet w Futsalu. W Poznaniu zmierzą się niepokonane dotąd zespołu AZS-u UAM Poznań 2 i Juna-Trans Stare Oborzyska. Drugim wewnątrz-wielkopolskim meczem będzie starcie Jaroty Jarocin, dla której to pierwszy mecz w sezonie z Kanią Gostyń.

AZS UAM Poznań 2Juna-Trans Stare Oborzyska (piątek, godzina 19:00)
Jarota Jarocin – Kania Gostyń (sobota, godzina 20:00)

STATSCORE FUTSAL EKSTRAKLASA
Ostatnia kolejka ligowa przed dłuższą przerwą. Red Dragons podejmuje u siebie Clearex Chorzów. Futsalowa legenda w obecnym sezonie nie prezentuje się z najlepszej strony i mamy nadzieję, że „Czerwone Smoki” zachowają miejsce w górnej części tabeli na koniec rundy. Po ostatniej wpadce i porażce z Team Lębork, GI Malepszy Futsal Leszno czeka mecz wyjazdowy w Brzegu. Rywale zaciekle walczą o utrzymanie, ale leszczynianie mają w perspektywie być może jeszcze walkę o medale i takie spotkania muszą wygrywać.

Red Dragons Pniewy  – Clearex Chorzów (sobota, godzina 16:00)
Fit-Morning Gredar Brzeg  – GI Malepszy Futsal Leszno (sobota, godzina 16:00)

MARO III WIELKOPOLSKA LIGA
Na początek zmagań 4. Kolejki w Pniewach zmierzą się zespoły pozostające bez punktów. Red Dragons Pniewy 2 ma jednak już 3 spotkania na swoim koncie, a Petro-Lawa KS Futsal Rawicz tylko jedno. W Poznaniu Futsal zagra z liderem, Futsal Leszno-Piast Poniec. Inna ekipa pozostająca bez straty oczek, Drużyna Wiary Lecha zmierzy się z Futsal Oborniki. Wszystkie mecze odbędą się w sobotę.

Red Dragons Pniewy 2 – Petro-Lawa KS Futsal Rawicz (niedziela, godzina 11:00)
Futsal Poznań – Futsal Leszno-Piast Poniec (sobota, godzina 18:00)
Drużyna Wiary Lecha – Futsal Oborniki (sobota, godzina 18:00)

PUCHAR POLSKI MĘŻCZYZN
W rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu centralnym zwycięzca Wielkopolskiego ZPN zagra z liderem II Ligi Makroregionalnej - Beniaminkiem Starogard Gdański. Automobile Konin zagra na wyjeździe z Prawobrzeżem Świnoujście, a wielkopolski pojedynek zostanie rozegrany w Gostyniu - Futsal pojdemie KP Wooden Villa Września. Zwycięzca awansuje do kolejnej rundy, przegrany odpada z rozgrywek. 

Calcio Wągrowiec – Beniaminek Starogard Gdański (sobota, godzina 17:00)
KS Prawobrzeże Świnoujście – Automobile Konin (sobota, godzina 17:00)
Futsal Gostyń – KP Wooden Villa Września (sobota, godzina 18:00)