fot. Arkadiusz Sobczak (KP Wooden Villa/Lucart Energy Września)

Starcie niepokonanych

Starcie niepokonanych, derby w Mosinie, Ekstraklasa na wyjeździe

Powoli zbliżamy się do końca rundy jesiennej rozgrywek futsalowych. W najbliższy weekend gra Statscore Futsal Ekstraklasa, I liga futsalu i Fox Travel II wielkopolska Liga Futsalu. Nasze Panie z AZS-u UAM Poznań zagrają w kolejnym tygodniu. Zapraszamy na zapowiedź tej serii gier.

 

STATSCORE FUTSAL EKSTRAKLASA

Oba mecze z udziałem naszych drużyn odbędą się na wyjazdach. Trudniejsze zadanie, przynajmniej na papierze, czeka Red Dragons. Pniewianie jadą do Jelcza-Laskowic powalczyć o punkty z dobrze spisującym się w obecnym sezonie Acana Orłem Futsal Jelcz-Laskowice. Ekipa z Jelcza-Laskowic bardzo dobrze punktuje w meczach domowych i będzie faworytem tego starcia.

Z kolei GI Malepszy Futsal Leszno czeka starcie z Dremanem Futsal Opole Komprachcice. Rywale leszczynian to beniaminek Statscore Futsal Ekstraklasy, który w obecnym sezonie znajduje się w strefie spadkowej. Dreman to niewygodny i nieobliczalny rywal. Jednak to GI Malepszy prezentuje wyższą kulturę gry i będzie faworytem meczu.

Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice – Red Dragons Pniewy (sobota, godzina 13:00)

Dreman Futsal Opole Komprachcice – GI Malepszy Futsal Leszno (niedziela, godzina 19:00)

 

I LIGA FUTSALU (GRUPA PÓŁNOCNA)

Nie jest to dobry sezon w wykonaniu KS Futsal Oborniki. Oczywiście dużą rolę odgrywa koronawirus i to, że oborniczanie mają kilka zaległych spotkań do odrobienia. Ale do tej pory zgromadzili „tylko” 12 punktów w 9 meczach, co patrząc chociażby na zeszły sezon jest o wiele słabszym wynikiem. A kolejne przeszkody na drodze nie pomagają w złapaniu odpowiedniego rytmu. W sobotę KS Futsal Oborniki jedzie do Zgierza. Rywale to trzecia drużyna obecnego sezonu, poza tym dobrze radząca sobie w meczach domowych w bieżących rozgrywkach.

Do lidera jedzie KS Futsal Piła. Pilanie w miniony weekend nie grali, ale teraz czeka ich starcie z AZS-em UG Gdańsk. Gdańszczanie w tygodniu pokonali KS Futsal Oborniki i dzięki temu wskoczyli na fotel lidera. Może czas na kolejną pozytywną niespodziankę w wykonaniu KS Futsal Piła?

Na koniec wielkopolskie derby. W Mosinie amRack CRB Mrówka zmierzy się z Grinbud KS Gniezno. W roli faworyta należy upatrywać gospodarzy, którzy w tym sezonie idą jak burza i chyba na dobre zagościli na miejscach w okolicach podium. Z kolei dla Grinbudu to kolejny mecz, w którym zwycięstwo podbuduje morale i ewentualne punkty pozwolą wyjść ze strefy spadkowej.

FC10 Zgierz – KS Futsal Oborniki (sobota, godzina 17:00)

AZS UG Gdańsk – KS Futsal Piła (niedziela, godzina 17:00)

amRack CRB Mrówka MosinaGrinbud KS Gniezno (niedziela, godzina 12:00)

 

FOX TRAVEL II WIELKOPOLSKA LIGA FUTSALU

Przed nami 5. kolejka. Podbudowani ostatnim ligowym zwycięstwem rawiczanie podejmują u siebie Juranda. Ekipa z Koziegłów w tygodniu uległa Automobile Konin w półfinale Pucharu Polski Wielkopolskiego ZPN. Na papierze wydaje się, że wyżej stoją notowania Juranda, ale ekipa z Rawicza małymi krokami idzie we właściwym kierunku i może sprawić jeszcze niejedną niespodziankę w tym sezonie.

Piast Poniec kontra Perfecta Złotów. Oba zespoły wciąż pozostają bez punktów, choć więcej z pewnością w tym sezonie mogliśmy spodziewać się po drużynie z Ponieca.

Starcie na szczycie we Wrześni. KP Wooden Villa/Lucart Energy kontra Futsal Gostyń. 4 mecze, komplet 12 punktów. To można powiedzieć o jednych jak i drugich. Oba zespoły mają też podobny bilans bramek (33-14 dla ekipy z Wrześni, 33-16 dla gostynian). Zapowiada się ciekawy mecz.

Na koniec jedyne niedzielne spotkanie. Pozostająca bez punktów Tarnovia wcale nie będzie miała łatwego zadania, by w końcu chociaż jedno oczko zdobyć. Na ich drodze stanie KKF Automobile Konin. Ekipa z Konina w tygodniu awansowała do finału Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. Teraz będzie chciała iść za ciosem i podtrzymać komplet punktów, który ma po 2 meczach.

 

Petro-Lawa KS Futsal Rawicz – Jurand Koziegłowy (sobota, godzina 16:00)

Piast Poniec – Perfecta Złotów (sobota, godzina 18:00)

KP Wooden Villa/Lucart Energy Września – Futsal Gostyń (sobota, godzina 19:00)

Tarnovia Tarnowo Podgórne – KKF Automobile Konin (niedziela, godzina 15:00)