Sukcesy w Mistrzostwach Polski U-13 w futsalu

Red Dragons Pniewy został brązowym medalistą Mistrzostw Polski w Futsalu do lat 13. Po ubiegłorocznych sukcesach i awansach do czołowej czwórki w starszych kategoriach wiekowych, w końcu udało się zdobyć upragniony medal. Bardzo dobrze spisał się też drugi zespół z Wielkopolski – Klub Piłkarski Piła zakończył udział na miejscach 5-8.

16 najlepszych drużyn w kategorii U-13 zostało wyłonionych na etapach eliminacji. Turniej finałowy odbył się w Wilkowicach (powstały w ten sposób 4 grupy po 4 zespoły). KP Piła trafił do grupy A, Red Dragons do D. Pilanie zajęli pierwsze miejsce zgarniając 6 punktów, podczas gdy Red Dragons rzutem na taśmę wywalczył awans z drugiego miejsca w swojej grupie.

KP Piła w ćwierćfinale uległ późniejszemu triumfatorowi, Stomilowi Olsztyn, podczas gdy młodzi pniewianie rozgromili GKS SMS Futsal Tychy aż 7-1. W półfinale Stomil pokonał Red Dragons 3-1. W meczu o brązowy medal pniewianie wygrali 2-1 z APPN Stalą Mielec.

Ekipa Red Dragons na co dzień trenowana jest przez duet trenerski: Robert Kliszkowiak, Patryk Kalemba a młodzi chłopcy trenują w Akademii Reissa w Pniewach. Wielkie gratulacje dla obu wielkopolskich ekip!