fot. pniewy24.pl, Red Dragons - GI Malepszy

Telewizyjne derby

Ostatnia kolejka II Wielkopolskiej Lidze Kobiet i II Lidze Makroregionalnej Mężczyzn. AZS UAM Poznań rozpoczyna poważne granie, by obronić tytuł mistrzyń Polski. Najważniejszym wydarzeniem wydaje się jednak mecz derbowy w Statscore Futsal Ekstraklasie pomiędzy Red Dragons Pniewy a GI Malepszy Futsal Leszno, który będzie transmitowany w telewizji nSport+.

EKSTRALIGA KOBIET

Zaczynamy fazę play-off Ekstraligi Kobiet. Przed nami pierwsze mecze ćwierćfinałowe. Poznanianki, jako zwyciężczynie grupy północnej, mierzą się z czwartą ekipą grupy południowej, Rolnikiem Głogówek. Przed rokiem, gdy AZS UAM zdobywał mistrzostwo, również na tym etapie podejmował Rolnika. Wówczas poznanianki wyeliminowały rywalki lepszym bilansem bramek.

Rolnik Głogówek  – AZS UAM Poznań (sobota, godzina 18:00)

II WIELKOPOLSKA LIGA KOBIET

Ostatnia seria gier przed nami. Juna-Trans jest o krok od zwycięstwa w lidze. Ekipa ze Starych Oborzysk podejmuje u siebie Kanię Gostyń. W drugim spotkaniu mecz o trzecie miejsce. Jeśli Jarota wygra w Głogowie, przeskoczy Chrobrego w tabeli.

Chrobry Głogów  – Jarota Jarocin (sobota, godzina 20:30)
Juna-Trans Stare Oborzyska – Kania Gostyń (niedziela, godzina 20:00)

STATSCORE FUTSAL EKSTRAKLASA

Przed nami derby o prymat w Wielkopolsce. W Pniewach dojdzie do starcia ósmej z piątą drużyną Statscore Futsal Ekstraklasy. W dotychczasowych czterech meczach pomiędzy obiema drużynami w lidze aż trzy razy padł wynik remisowi. Mecz będzie transmitowany w telewizji nSport+, co dodatkowo podgrzewa atmosferę.

Red Dragons Pniewy – GI Malepszy Futsal Leszno (niedziela, godzina 12:00)

I LIGA (GRUPA PÓŁNOCNA)

W Kamienicy Królewskiej KS Futsal Piła może jeszcze sprawić, że walka o drugie miejsce nabierze kolorytu. Pilanie mogą zagrać między innymi dla amRack CRB Mrówki Mosina, która liczy na potknięcie We-Metu. Mosinianie zmierzą się z Dragonem Bojano na wyjeździe. Dużą szansę na odskoczenie od miejsc spadkowych ma Grinbud KS Gniezno. Gnieźnianie podejmują u siebie FC10 Zgierz, czyli aktualnie ostatni zespół ligi.

We-Met Futsal Kamienica Królewska – KS Futsal Piła (niedziela, godzina 15:00)
Grinbud KS Gniezno – FC10 Zgierz (niedziela, godzina 16:00)
LZS Dragon Bojano – amRack CRB Mrówka Mosina (niedziela, godzina 17:00)

II LIGA MAKREGIONALNA (GRUPA 1)

Ostatnia seria gier, w której znamy już mistrza (Futsal Świecie). Nasze drużyny co najwyżej powalczą o trzecie miejsce w lidze między sobą. Najbliższej tego jest KP Wooden Villa Września, która ma punkt przewagi nad Automobile Konin i Futsal Gostyń. To właśnie z ekipą z Gostynia wrześnianie zmierzą się w sobotę. Automobile pojedzie do wicemistrza, Beniaminka Starogard Gdański.

Beniaminek Starogard Gdański – KKF Automobile Konin (sobota, godzina 18:00)
KP Wooden Villa Września – Futsal Gostyń (sobota, godzina 19:00)

MARO III WIELKOPOLSKA LIGA

Ciekawie zapowiada się najbliższa seria gier. Pauzuje lider, Drużyna Wiary Lecha, a drużyny z miejsc 2-6 zagrają między sobą. Na początek w Pniewach starcie drugiej ekipy Red Dragons z będącą na trzeciej pozycji Tarnovią. W Obornikach miejscowy Futsal sprawdzi formę wicelidera, Futsal Leszno/Piasta Poniec. W jedynym niedzielnym meczu Futsal Poznań podejmuje Petro-Lawa KS Futsal Rawicz.

Red Dragons Pniewy 2Tarnovia Tarnowo Podgórne (sobota, godzina 13:00)
Futsal Oborniki – Futsal Leszno/Piast Poniec (sobota, godzina 17:00)
Futsal PoznańPetro-Lawa KS Futsal Rawicz (niedziela, godzina 13:00)