fot. SPN Szamotuły

Trójka przedstawicieli na Mistrzostwach

W miniony weekend w Bochni odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Futsalu do lat 19. W 16-zespołowym gronie znalazły się trzy drużyny z Wielkopolski – SPN Szamotuły, GI Malepszy Futsal Leszno i Red Dragons Pniewy. Awans do czołowej ósemki uzyskała jedynie ekipa z Szamotuł.

Mistrzostwa Polski do lat 19 są najważniejszą młodzieżową kategorią futsalową. Wiele klubów kładzie nacisk na podane roczniki zawodników, bowiem są oni najbliżej seniorskich kadr zespołów. Jak co mistrzostwa – 16 zespołów zostało podzielonych do 4 grup po 4 zespoły. SPN Szamotuły znalazł się w jednym zestawieniu z Juniorem Hurtap Łęczyca, SMS Jarosław i Dremanem Kompachcice Opole. GI Malepszy Leszno podejmować miał Bonito Helios Białystok, BSF Bochnię i TAF Toruń, z kolei Red Dragons Pniewy trafił do grupy z Gwiazdą Ruda Śląska, Constractem Lubawa i Sośnicą Gliwice.

W fazie grupowej jedynym zespołem, który wywalczył awans do ćwierćfinału był SPN Szamotuły. Najpierw w piątek pokonali Dremana 5-1, by w sobotę zremisować z Juniorem Hurtap Łęczyca 1-1 i wygrać na koniec z SMS Jarosław 4-1. Szamotulanie wyszli z grupy z drugiego miejsca jedynie gorszym bilansem bramek niż ekipa z Łęczycy.

Na grupach udział w Mistrzostwach zakończył GI Malepszy Futsal Leszno. W jedynym piątkowym spotkaniu minimalnie przegrali z BSF Bochnia 4-5. W sobotę najpierw pokonali TAF Toruń 3-1. W ostatnim spotkaniu do awansu potrzebowali zwycięstwa nad Bonito Helios Białystok, ale ostatecznie to białostoczanie wygrali 2-1.

Red Dragons Pniewy w swoim pierwszym spotkaniu toczył wyrównany bój z Constractem Lubawa ostatecznie dzieląc się punktami po wyniku 4-4. W sobotę pniewianie skapitulowali dwukrotnie. Najpierw Sośnica wygrała 5-1, a później lepsza okazała się Gwiazda, pokonując pniewian 1-0.

W fazie pucharowej SPN Szamotuły trafił na najlepszy zespół grupy A - Rekord Bielsko-Biała. Rekordziści wygrali pewnie aż 8-0. Właśnie Rekord w półfinale i finale okazał się lepszy od swoich przeciwników i zwyciężył w Mistrzostwach. Nasze drużyny spisały się dzielnie i z pewnością w przyszłości możemy liczyć, że wielu z nich wystąpi w seniorskich zespołach.