fot. KP Wooden Villa Września

Trójka w grze

Miniony weekend stał pod znakiem meczów 1/32 finału Pucharu Polski i rywalizacji w Ekstralidze Kobiet.

PUCHAR POLSKI

Spośród ośmiu zespołów, trzy wywalczyły awans do kolejnej rundy Pucharu Polski. W kilku przypadkach brakowało naprawdę niewiele do wyeliminowania przeciwników. Blisko była chociażby Mrówka Orlik Mosina w starciu z Dragonem Bojano. Ostatecznie ekipa z Mosiny przegrała u siebie 2-3. Szczęścia brakowało też w starciu KP Wooden Villa Września z Futsal Szczecin. Do końcowego zwycięstwa rywali konieczna była seria rzutów karnych. W Świeciu poległ KS Investa PZZ Futsal Powiat Pilski Piła. Dogrywka spowodowała, że z Gniezna awans wywalczył ekstraklasowy zespół FC Reiter Toruń. Awansu nie wywalczył też Calcio Wągrowiec. Zwycięzcy Pucharu Polski na szczeblu Wielkopolskiego ZPN musieli uznać wyższość Red Devils Chojnice.

Za to awans do kolejnej rundy wywalczyły: Red Dragons Pniewy, GI Malepszy Arth Soft Leszno i KKF Automobile Torino Konin. Pniewianie pokonali na wyjeździe AZS UG Gdańsk. Spektakularne zwycięstwo nad Zawiszą Bydgoszcz odnieśli leszczynianie. Z kolei KKF Automobile Torino jedną bramką okazali się lepsi od TAF-u Toruń.  

Mrówka Orlik Mosina – LZS Dragon Bojano 2-3
Futsal Świecie – KS Investa PZZ Futsal Powiat Pilski Piła 7-4
KP Wooden Villa Września – Futsal Szczecin 4-4, k. 2-4
AZS UG Gdańsk – Red Dragons Pniewy 2-5
Grinbud KS Gniezno – FC Reiter Toruń 4-5 (po dogrywce)
Zawisza Bydgoszcz – GI Malepszy Arth Soft Leszno 1-14
KKF Automobile Torino Konin – TAF Toruń 6-5
Calcio Wągrowiec – Red Devils Chojnice 4-7

EKSTRALIGA KOBIET (GRUPA PÓŁNOCNA)

Dobrze weszły w 2023 rok nasze mistrzynie. AZS UAM Poznań wygrał z Nowym Świtem Górzno i umocnił się na prowadzeniu Ekstraligi Kobiet (grupy północnej).

Nowy Świt-Górzno – AZS UAM Poznań 3-5