fot. Planteon

Trójka z awansem

11 listopada odbyła się pierwsza faza turnieju eliminacyjnego Młodzieżowych Mistrzostw Polski chłopców do lat 13. Awans do dalszej fazy uzyskały: KP Piła, SMS APR Ślesin i Akademia Sportu Amber Kalisz.

 

W Złotowie i w Kaliszu byliśmy świadkami turniejów eliminacyjnych chłopców z najmłodszej grupy (do lat 13). Z siedemnastu grup awans do dalszej fazy wywalczyły po dwie najlepsze drużyny. Poniżej ostateczne rozstrzygnięcia w poszczególnych grupach.

 

Grupa 5 (Złotów) – końcowa tabela:

1.       AP Pogoń II Szczecin (12 punktów)

2.       KP Piła (7 punktów)

3.       Korona Wschowa (5 punktów)

4.       KS Investa PZZ Futsal Powiat Pilski Piła (4 punkty)

5.       Perfecta Złotów (0 punktów)

W gronie trzech zespołów z Wielkopolski najlepiej poradził sobie zespół KP Piła, który wywalczył awans. Pilanie w drugiej fazie zmierzą się z zespołami:  AP Pogoń Szcecin, AP Pogoń II Szczecin, AP Kotwica Kołobrzeg i AP Kotwice II Kołobrzeg.

 

Grupa 6 (Kalisz) – końcowa tabela:

1.       SMS APR Ślesin (12 punktów)

2.       Akademia Sportu Amber Kalisz (6 punktów)

3.       KP Polonia 1912 Leszno (6 punktów)

4.       Orlik Mosina (3 punkty)

5.       Red Dragons Pniewy (3 punkty)

W tej grupie występowały wszystkie wielkopolskie zespoły. Najlepiej poradził sobie zespół SMS-u APR Ślesin, który zdobył komplet punktów. Na drugim miejscu rzutem na taśmę rozgrywki zakończył zespół gospodarzy, który w ostatnim meczu turnieju pokonał KP Polonię Leszno i wyprzedził ją w końcowej tabeli. Ekipy ze Ślesina i Kalisza wystąpią w kolejnej fazie w grupie z WKS Śląsk Futsal Wrocław i Dremanem Futsal Opole Komprachcice.

 

Druga faza eliminacji odbędzie się 26/27 listopada a awans do finałów Młodzieżowych Mistrzostw Polski wywalczą po dwie najlepsze drużyny z każdej z siedmiu grup.