fot. Piast Poniec

Trudne wyjazdy

Dużo spotkań wyjazdowych czeka nasze zespoły w rozgrywkach Pucharu Polski, I i II Ligi. Ciekawie zapowiada się też runda rewanżowa Maro III Wielkopolskiej Ligi. Zapraszamy na zapowiedź weekendu.

EKSTRALIGA KOBIET (GRUPA PÓŁNOCNA)

Po środowej porażce z Górznie, poznanianki wracają do własnej hali, by zmierzyć się z AZS-em UW Warszawa. Stołeczna ekipa znajduje się na przedostatnim miejscu w tabeli i to mistrzynie z Poznania będą zdecydowanym faworytem nadchodzącego starcia.

AZS UAM Poznań  – AZS UW Warszawa (sobota, godzina 12:00)

PUCHAR POLSKI MĘŻCZYZN

W 1/32 finału czeka nas zaległe starcie pomiędzy środowiskowym zespołem Hemako Sztutowo a obrońcą trofeum – Red Dragons Pniewy. Liczymy na to, że pniewianie w zdecydowany sposób zapewnią sobie awans do kolejnej rundy.

Hemako Sztutowo – Red Dragons Pniewy (niedziela, godzina 17:00)

I LIGA (GRUPA PÓŁNOCNA)

Wielkopolskie zespoły zmierzą się w meczach wyjazdowych. Ciekawie zapowiada się starcie Futbalo Białystok i KS Futsal Piła. Oba zespoły zadomowiły się w górnym rejonach tabeli i dzieli ich tylko punkt. Mrówki z Mosiny chcąc celować w drugie miejsce na koniec sezonu muszą wygrać w Toruniu z Dynamikiem. W Szczecinie zagra Grinbud KS Gniezno. Ewentualna porażka gnieźnian może sprawić, że niebezpiecznie przesuną się w okolice spadku.

Futbalo Białystok – KS Futsal Piła (sobota, godzina 18:00)
Dynamik Toruń – amRack CBR Mrówka Mosina (niedziela, godzina 15:00)
Futsal Szczecin – Grinbud KS Gniezno (niedziela, godzina 18:00)

II LIGA MAKROREGIONALNA (GRUPA I)

Wszystkie starcia w tej kolejce nasze zespoły rozegrają na wyjeździe. Najtrudniejsze zadanie czeka KP Wooden Villa Września. Zagrają bowiem z liderem, Futsal Świecie. Ewentualne potknięcie lidera może wykorzystać Automobile Konin, który gra z ostatnim AZS UMK Toruń. W jedynym niedzielnym meczu Futsal Gostyń czeka trudne spotkanie z Beniaminkiem Starogard Gdański.

Futsal Świecie – KP Wooden Villa Września (piątek, godzina 19:00)
AZS UMK Toruń  – KKF Automobile Konin (sobota, godzina 17:30)
Beniaminek Starogard Gdański – Futsal Gostyń (niedziela, godzina 16:00)

MARO III WIELKOPOLSKA LIGA

Rozpoczynamy rundę rewanżową. W Obornikach starcie ostatniego w tabeli Futsal Oborniki z Futsal Poznań. Co ciekawe, w przypadku zwycięstwa gospodarzy, mogą nawet przeskoczyć z 7. Na 3. pozycję po tym weekendzie. Wicelider Futsal Leszno-Piast Poniec zmierzy się z Tarnovią a Drużyna Wiary Lecha podejmie Red Dragons Pniewy 2. Gospodarze w tych starciach będą faworytami.

Futsal ObornikiFutsal Poznań (sobota, godzina 14:00)
Futsal Leszno-Piast PoniecTarnovia Tarnowo Podgórne (sobota, godzina 17:00)
Drużyna Wiary Lecha PoznańRed Dragons Pniewy 2 (niedziela, godzina 13:00)