fot. M. Madaj, sportzpazurem.pl

Trudne zadanie ekstraklasowiczów, o rehabilitację w II lidze

Drugie granie w pełnej obsadzie przed nami. W najbliższy weekend szczególnie trudne będą starcia w Statscore Futsal Ekstraklasie i Ekstralidze Kobiet. Po wysokich porażkach w ekipach z Wrześni i Gostyniu czas pokazać, że był to tylko wypadek przy pracy. Zapraszamy na zapowiedź weekendu.

EKSTRALIGA KOBIET (GRUPA PÓŁNOCNA)
Lider kontra wicelider. W Warszawie dojdzie do starcia AZS-u UW z mistrzyniami z Poznania. Stołeczna ekipa ma jednak jeden mecz rozegrany więcej niż AZS UAM, ale było to przegrane starcie z AZS-em UG Gdańsk.

AZS UW Warszawa – AZS UAM Poznań (niedziela, godzina 16:00)

II WIELKOPOLSKA LIGA KOBIET
Dla AZS-u UAM Poznań 2 i Juna-Trans Stare Oborzyska będą to pierwsze mecze w sezonie. W sobotę Kania Gostyń (która przegrała w pierwszej kolejce z Chrobrym Głogów) podejmie ekipę z Poznania, z kolei w niedzielę w Starych Oborzyskach dojdzie do starcia Juny-Trans z Chrobrym. W tej kolejce pauzuje Jarota Jarocin.   

Kania Gostyń  - AZS UAM Poznań 2 (sobota, godzina 18:45)
Juna-Trans Stare Oborzyska – Chrobry Głogów (niedziela, godzina 18:00)

STATSCORE FUTSAL EKSTRAKLASA
Dwa najbardziej utytułowane kluby w historii polskiego futsalu stoją na drodze naszych drużyn w najbliższej kolejce. Clearex w obecnym sezonie nie imponuje, ale u siebie jest szczególnie groźny. GI MalepszyFutsal Leszno musi mieć się na baczności. Z kolei zdobywca Pucharu Polski Red Dragons zmierzy się z mistrzem – Rekordem Bielsko-Biała. Spotkanie to będzie transmitowane w telewizji nSport+ w niedzielne południe.

Clearex Chorzów – GI Malepszy Futsal Leszno (sobota, godzina 18:00)
Red Dragons Pniewy  – Rekord Bielsko-Biała (niedziela, godzina 12:00)

I LIGA (GRUPA PÓŁNOCNA)
3 mecze i w każdym spotkaniu można odnieść wrażenie, że jest duża szansa powalczyć o pełną pulę. W Podkowie Leśnej zagra KS Futsal Piła. Dla pilan to okazja, by awansować do górnej części ligowej tabeli. W Gnieźnie zagrają sąsiedzi tabeli. Tym ważne jest zwycięstwo ekipy z Gniezna, by dołączyć do drużyn walczących o podium na koniec rundy. Skrzętnie punkty zbierają zawodnicy amRack CRB Mrówka Mosina. Tym razem czeka ich wyjazd do Zgierza na mecz jednego ze słabszych zespołów tego sezonu. 

Podkowa Teqball Podkowa Leśna – KS Futsal Piła (sobota, godzina 18:00)
Grinbud KS Gniezno  – Futbalo Białystok (sobota, godzina 19:00)
FC10 Zgierz – amRack CRB Mrówka Mosina (niedziela, godzina 17:00)

II LIGA MAKROREGIONALNA (GRUPA I)
Na początek w sobotę starcie ostatniego w tabeli UMK Toruń z Futsal Gostyń. Po zeszłotygodniowej porażce, ekipa z Gostynia będzie chciała za wszelką ceną wrócić na zwycięską ścieżkę. Podobnie zresztą jak KP Wooden Villa Września. Przed nimi mecz z liderem rozgrywek, Beniaminkiem Starogard Gdański, na wyjeździe. W trzecim spotkaniu tej kolejki w Świeciu miejscowy Futsal podejmie Automobile Konin. Mamy nadzieję, że koninian czeka już tylko zwycięska passa.

UMK Toruń – Futsal Gostyń (sobota, godzina ) 
Beniaminek 03 Starogard Gdański – KP Wooden Villa Września (niedziela, godzina 16:00)
Futsal Świecie – KKF Automobile Konin (niedziela, godzina 18:00)

III WIELKOPOLSKA LIGA
Druga kolejka przed nami. Najpierw w Pniewach druga drużyna Red Dragons sprawdzi pierwszego lidera rozgrywek, Wiarę Lecha Poznań. Tego samego dnia wieczorem pauzujący w pierwszej kolejce Futsal Poznań zmierzy się z Futsal Oborniki, które mają już 3 punkty na koncie. Z kolei w niedzielę w Tarnowie Podgórnym zmierzą się starzy znajomi z poprzednich sezonów – Tarnovia kontra Futsal Leszno-Piast Poniec.
Red Dragons Pniewy 2 – Wiara Lecha Poznań (sobota, godzina 12:00)
Futsal Poznań – Futsal Oborniki (sobota, godzina 19:00)
Tarnovia Tarnowo Podgórne – Futsal Leszno-Piast Poniec (niedziela, godzina 18:00)