fot. B. Barański, Red Dragons Pniewy

Trwająca pucharowa przygoda

Zadyszka w zespołach AZS UAM Poznań, Red Dragons Pniewy i GI Malepszy Futsal Leszno w końcówce roku. Świetnie za to spisały się nasze zespoły w rozgrywkach Pucharu Polski, bowiem zarówno Automobile Konin jak i Calcio Wągrowiec eliminowały swoich przeciwników. Emocjonujące mecze odbyły się w Maro III Wielkopolskiej Lidze. Zapraszamy na podsumowanie weekendu.  

EKSTRALIGA KOBIET (GRUPA PÓŁNOCNA)
Poznanianki we własnej hali nie zwykły tracić punktów. Niestety tym razem pomimo przewagi i kreowanych sytuacji nie udało się zdobyć choćby jednego trafienia w meczu z AZS-em UG Gdańsk. Mistrzynie pozostają liderkami grupy.

AZS UAM Poznań  – AZS UG Gdańsk 0-0

II WIELKOPOLSKA LIGA KOBIET
3. Kolejka rywalizacji to zwycięstwa gospodarzy w obu meczach. AZS UAM Poznań 2 wygrał trzeci mecz z rzędu umacniając się na pozycji lidera rozgrywek. Inauguracyjne zwycięstwo odniosła Jarota Jarocin, która po emocjonującym meczu pokonała Kanię Gostyń

AZS UAM Poznań 2Juna-Trans Stare Oborzyska 10-5
Jarota Jarocin – Kania Gostyń 6-4

STATSCORE FUTSAL EKSTRAKLASA
Nie był to udany weekend dla wielkopolskich zespołów na szczeblu Statscore Futsal Ekstraklasy. Pniewianie ostatecznie podzielili się punktami we własnej hali z Clearexem Chorzów, podczas gdy niemiłą niespodziankę sprawili zawodnicy GI Malepszy Futsal Leszno, którzy przegrali w Brzegu. Zakończyła się tym samym runda jesienna, a następna kolejka zostanie rozegrana dopiero w lutym.

Red Dragons Pniewy – Clearex Chorzów 4-4
Fit-Morning Gredar Brzeg  – GI Malepszy Futsal Leszno 5-2

MARO III WIELKOPOLSKA LIGA
Wyrównana kolejka. W Poznaniu podział punktów w starciu Futsal Poznań z dotychczasowym liderem, Futsal Leszno-Piast Poniec. Na pierwsze miejsce awansowała Drużyna Wiary Lecha – jedyny zespół, który ma komplet punktów. Ekipa z Poznania okazała się minimalnie lepsza od Futsal Oborniki. W starciu zespołów, które pozostawały bez punktów, Red Dragons Pniewy 2 okazał się lepszy jedną bramką nad Petro-Lawa KS Futsal Rawicz.
Futsal Poznań – Futsal Leszno-Piast Poniec 2-2
Drużyna Wiary Lecha Poznań – Futsal Oborniki 2-1
Red Dragons Pniewy 2 – Petro-Lawa KS Futsal Rawicz 5-4

PUCHAR POLSKI MĘŻCZYZN
Pełen sukces w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu centralnym. Przygoda Calcio Wągrowiec z Pucharem trwa. Ekipa z Wągrowca poradziła sobie z liderem II Ligi Makroregionalnej, Beniaminkiem Starogard Gdański. Wyraźne zwycięstwo w Świnoujściu odniósł Automobile Konin, a ciekawy pojedynek wielkopolski pomiędzy Futsal Gostyń a KP Wooden Villa Września ostatecznie wygrali ci drudzy.  

Calcio Wągrowiec – Beniaminek Starogard Gdański 6-4
KS Prawobrzeże Świnoujście – Automobile Konin 1-8
KP Wooden Villa Września – Futsal Gostyń 5-4