fot. Futsal Poznań

Trzech muszkieterów na placu boju

Z długiej listy zespołów z Wielkopolski walczących w rozgrywkach Pucharu Polski, w grze w 1/16 finału zostały już tylko trzy ekipy i wcale nie czeka ich łatwe zadanie. Ciekawie będzie też z Gdańsku, gdzie AZS UAM Poznań powalczy o rozstawienie przed fazą play-off. Poza tym czeka nas komplet meczów w ligach wojewódzkich, zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn.

EKSTRALIGA KOBIET (GRUPA PÓŁNOCNA)

Przed nami ostatnia kolejka fazy zasadniczej Ekstraligi Kobiet. Poznanianki udadzą się do Gdańska na mecz z miejscowym AZS-em UG. Sytuacja w tabeli jest ciekawa. Przewodzi AZS UAM Poznań, który ma punkt przewagi nad Unifreeze Górzno i trzy oczka więcej od AZS-u UG. Ewentualna porażka w stolicy województwa pomorskiego może spowodować, że liderujące przez niemal cały sezon poznanianki zakończą fazę zasadniczą na trzecim miejscu.

AZS UG Gdańsk  – AZS UAM Poznań (sobota, godzina 12:00)

II WIELKOPOLSKA LIGA KOBIET

Walcząca o pierwsze punkty Kania Gostyń zmierzy się z Jarotą. W drugim meczu tej kolejki w Starych Oborzyskach liderujący drugi zespół AZS-u UAM poszuka okazji, by odskoczyć w tabeli. Z pewnością szykuje się ciekawe spotkanie.  

Kania GostyńJarota Jarocin (sobota, godzina 18:30)
Juna-Trans Stare Oborzyska – AZS UAM Poznań 2 (niedziela, godzina 18:00)

PUCHAR POLSKI MĘŻCZYZN

Już tylko trzy zespoły zostały na placu boju w rozgrywkach Pucharu Polski. Najłatwiejsze zadanie, przynajmniej na papierze, czeka Red Dragons Pniewy. Obrońcy tytułu pojadą do lidera II Ligi Makroregionalnej (gdzie między innymi występują też Automobile Konin, KP Wooden Villa Września i Futsal Gostyń). W pozostałych meczach czekają nas trudne spotkania z zespołami ze Statscore Futsal Ekstraklasy. KS Futsal Piła zmierzy się z wicemistrzem Constractem Lubawa, a w jedynym pojedynku tej serii wewnątrz-ekstraklasowym GI Malepszy Futsal Leszno pojedzie do Chojnic.

Futsal Świecie – Red Dragons Pniewy (sobota, godzina 18:30)
KS Futsal Piła – Constract Lubawa (niedziela, godzina 18:00)
Red Devils Chojnice – GI Malepszy Futsal Leszno (niedziela, godzina 18:00)

I LIGA (GRUPA PÓŁNOCNA)

Awansem zostanie rozegrany mecz w Toruniu, gdzie o ligowe punkty powalczy Grinbud KS Gniezno. Dla gości tego meczu początek roku nie należy do udanych. Ważne, żeby w końcu zacząć punktować i zrobić to z rywalem, który jest w zasięgu. 

TAF Toruń – Grinbud KS Gniezno (niedziela, godzina 17:30)

MARO III WIELKOPOLSKA LIGA

Wszystkie mecze zostaną rozegrane w niedzielę. W Pniewach starcie drugiego zespołu Red Dragons z… drugim zespołem Futsal Leszno w połączeniu z Piastem Poniec. W Poznaniu derby. Drużyna Wiary Lecha jest faworytem, niemniej Futsal Poznań będzie chciał jako pierwszy urwać punkty liderowi. Niedawno Petro-Lawa mierzyła się w zaległym meczu z Tarnovią pewnie wygrywając to spotkanie. Teraz w Tarnowie Podgórnym będą chcieli się zrewanżować za tamtą porażkę.  

Red Dragons Pniewy 2 – Futsal Leszno/Piast Poniec (niedziela, godzina 11:00)
Futsal PoznańDrużyna Wiary Lecha Poznań (niedziela, godzina 15:00)
Tarnovia Tarnowo Podgórne – Petro-Lawa KS Futsal Rawicz (niedziela, godzina 16:00)