fot. finały AMP w Futsalu, Poznań 2021

UAM Poznań czwarty w AMP

Akademickie Mistrzostwa Polski Kobiet za nami. 16 zespołów w miniony weekend w Poznaniu rywalizowało między sobą o miano najlepszej akademickiej drużyny futsalowej w Polsce. Ostatecznie zwyciężył Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, a najlepiej z Wielkopolski poradził sobie UAM Poznań, który został sklasyfikowany na 4. pozycji.

16 drużyn zostało podzielonych na 4 grupy po 4 zespoły. W grupie C znalazły się między innymi Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu (jedyni przedstawiciele z Wielkopolski).   

UAM Poznań wygrał wszystkie grupowe mecze (4-2 z UŁ Łódź, 6-0 z AWF Poznań i 6-2 z WSG Bydgoszcz). Na przeciwnym biegunie znalazł się AWF, bowiem wszystkie mecze przegrał (0-6 z UAM, 2-13 z UŁ i 1-9 z WSG).

W ćwierćfinale UAM pokonał UWM Olsztyn 2-0. Niestety poznanianki w półfinale uległy Uniwersytetowi Ekonomicznemu w Krakowie po karnych. W meczu o trzecie miejsce również przegrały. Tym razem z inną krakowską uczelnią - AWF-em 0-2 i zostały sklasyfikowane tuż za podium.

W finale Uniwersytet Jagielloński Kraków pokonał „Ekonomika” z Krakowa 2-1. MVP turnieju została Patrycja Sutkowska z UAM Poznań.

finały AMP w Futsalu, Poznań 2021, 2