UAM w Final Four, przełamanie Red Dragons

​AZS UAM Poznań pokonał w rewanżowym ćwierćfinale Ekstraligi Futsalu Kobiet drużynę ISD-AJD Gol Częstochowa 6:2 i zapewnił sobie awans do turnieju Final Four, który być może odbędzie się w Poznaniu. Niezwykle cenne wyjazdowe zwycięstwo w Futsal Ekstraklasie zanotowali Red Dragons Pniewy. W II lidze w walce o tytuł mistrzowski zostały już tylko dwa zespoły.

Wicemistrzynie kraju po raz pierwszy musiały sobie radzić bez swojego trenera. Wojciech Weiss, który jednocześnie prowadzi akademiczki i jest selekcjonerem kadry narodowej, zamiast na mecz, udał się na obserwację na finały Mistrzostw Europy w Portugalii. Brak trenera nie przeszkadzał jednak poznaniankom, które szybko objęły dwubramkowe prowadzenie i praktycznie rozstrzygnęły losy awansu. Przyjezdne w drugiej połowie powalczyły o korzystny wynik, strzeliły bramkę kontaktową, lecz później nadziały się na zabójcze kontry i ostatecznie AZS UAM zwyciężył wysoko - 6:2.

W fazie finałowej UAM będzie jedynym przedstawicielem grupy północnej. Skład uzupełnią trzy ekipy z południa. Turniej finałowy Final Four rozegrany zostanie w Krakowie, a półfinałowym rywalem Akademiczek będzie Rolnik B. Głogówek. W drugim półfinale AZS UJ Kraków podejmie Wandę Słomniczankę Słomniki.

Red Dragons wracają do gry!

Po sześciu meczach ligowych bez zwycięstwa i odpadnięciu z Pucharu Polski, Red Dragons Pniewy w końcu zgarnęli komplet punktów. Mecz w Katowicach też nie układał się po myśli "Smoków", bowiem jeszcze na 10 minut przed końcem przegrywali 0:2. W końcówce zdobyli jednak cztery gole i dzięki zwycięstwu wciąż są poważnym graczem w walce o czołową szóstkę. Za tydzień czeka ich kolejny kluczowy mecz na wyjeździe, tym razem w Chojnicach z tamtejszymi Red Devils. Zarówno w tym jak i kolejnych spotkaniach pniewianie radzić sobie będą musieli bez Oskara Stankowiaka, który w Katowicach doznał poważnej kontuzji wykluczającej go z gry najpewniej do końca sezonu.

Handicap Mosiny

Bardzo dużo w ostatnich meczach działo się w wielkopolskiej grupie II ligi. W grze o pierwsze miejsce pozostały już tylko dwie drużyny. Z tego grona po niedzielnych porażkach wypadły KKF Konin i M40 Poznań. Pierwsi przegrali w Pile 3:7, drudzy w Mosinie 1:5. To właśnie zwycięzcy meczów mają szansę na końcowy triumf. Na pozycji lidera póki co znajduje się Futsal Piła, który odniósł sześć kolejnych zwycięstw. Przewaga nad Grupą CRB Mrówka Mosina wynosi wprawdzie aż pięć punktów, ale w zdecydowanie lepszej sytuacji są goniący. Rozegrane mają bowiem aż trzy spotkania mniej. Jeśli do końca lutego wygrają wyjazdowe spotkania w Gostyniu, Koninie i Poniecu, bezpośredni mecz z zespołem z Piły nie będzie miał już żadnego znaczenia. Jakiekolwiek potknięcie oznaczać będzie jednak, że o tytule zdecyduje starcie pomiędzy najlepszymi zaplanowane na 2 marca w Mosinie.

Dopiero w pierwszy weekend marca na parkietach ponownie pojawią się pierwszoligowcy. Przerwa w rozgrywkach spowodowana jest rozgrywkami Pucharu Polski i Akademickimi Mistrzostwami Polski oraz MP do lat 18.