fot. Piast Poniec (facebook)

W Gostyniu górą Automobile

Zgodne porażki w Ekstraklasie i I lidze, KKF Automobile pierwszy w pościgu za liderem

Za nami ostatni regulaminowy weekend futsalowy w 2021 roku. Po świętach do gry wróci Statscore Futsal Ekstraklasa. Swoje mecze zaległe jeszcze dogrywa I liga i Fox Travel II Wielkopolska. Szczegóły poniżej w podsumowaniu weekendu.

 

STATSCORE FUTSAL EKSTRAKLASA


Spodziewaliśmy się ciężkiej przeprawy i taka też była zarówno dla GI Malepszy Futsal Leszno jak i Red Dragons Pniewy. W Chorzowie w meczu telewizyjnym Clearex wyraźnie pokonał leszczynian a w Pniewach Red Dragons uległ mistrzowi Polski, Rekordowi Bielsko-Biała.

Po rundzie jesiennej GI Malepszy Futsal Leszno i Red Dragons Pniewy to sąsiedzi w ligowej tabeli i oba nasze zespoły będą w górnej jej części, odpowiednio na miejscach 7. i 8.

Clearex Chorzów – GI Malepszy Futsal Leszno 9-1
Red Dragons Pniewy – Rekord Bielsko-Biała 2-9

 

I LIGA FUTSALU (GRUPA PÓŁNOCNA)


W miniony weekend odbyła się pierwsza kolejka nowej rundy. Była zatem okazja dla Grinbud KS Gniezno i KS Futsal Piła za porażki odpowiednio w Łodzi i Zgierzu. Niestety obie nasze drużyny przegrały. Grinbud KS Gniezno uległ we własnej hali a dodatkowo spadł na ostatnie miejsce w ligowej tabeli, bowiem Victoria Sulejówek wygrała swój mecz.

KS Futsal Piła uległa wyżej notowanemu rywalowi. Zadecydowała kiepska pierwsza połowa ubiegłorocznego beniaminka, przegrana 0-3. A szansa na kolejne punkty będzie już w środę, tuż przed świętami, kiedy to pilanie jadą do Białegostoku na mecz z Futbalo.

Niestety nie odbyły się derby wielkopolski z udziałem KS Futsal Oborniki i amRack CRB Mrówka Mosina. W ekipie z Mosiny pojawił się koronawirus, a mecz najprawdopodobniej będzie przeniesiony na styczeń.

Grinbud KS Gniezno – Widzew Łódź 1-3
KS Futsal Piła – FC10 Zgierz 2-5
KS Futsal ObornikiamRack CRB Mrówka Mosina (mecz przełożony na późniejszy termin)

Futbalo Białystok – KS Futsal Piła (sobota, godzina 19:00)

 

FOX TRAVEL II WIELKOPOLSKA LIGA FUTSALU


Za nami ostatnia kolejka rundy jesiennej, choć do odrobienia zostały jeszcze 3 mecze, które odbędą się jeszcze w 2020 roku.

Na dobre rozkręcił się Piast Poniec. Zwycięstwo nad Jurandem to ich trzecie ligowe zwycięstwo z rzędu i awans na 4. pozycję w tabeli.

Starcie lidera z ostatnim zespołem to pewne zwycięstwo KP Wooden Villa/Lucart Energy Września. Perfecta Złotów nie złożyła broni i dzielnie walczyła, ale wrześnianie zrobili, co do nich należy i dopisali sobie kolejne 3 punkty.

Drugie zwycięstwo z rzędu odniosła Tarnovia, która we własnej hali pokonała Petro-Lawę Futsal Rawicz, zrównując się z nią punktami.

W najciekawiej zapowiadającym się meczu rozgrywanym w Gostyniu grały zespoły, które jedyne porażki odnosiły z liderem z Wrześni. Ostatecznie górą KKF Automobile Konin, który tym samym ustawia się pierwszy w kolejce do pościgu za liderem. Dodatkowo w środę koninianie będą przed szansą na kolejne punkty, bowiem zagrają zaległy mecz z drużyną z Rawicza.

Piast Poniec - Jurand Koziegłowy 9-6
KP Wooden Villa/Lucart Energy Września
- Perfecta Złotów 7-3
Tarnovia Tarnowo Podgórne
- Petro-Lawa KS Futsal Rawicz 8-2
Futsal Gostyń
- KKF Automobile Konin 3-7

KKF Automobile KoninPetro-Lawa KS Futsal Rawicz (środa, godzina 19:00)