fot. amRack CRB Mrówka Mosina

Ważne mecze derbowe

W najbliższy weekend wracamy na dobre. Nie gra jedynie Statscore Futsal Ekstraklasa. Najważniejsze starcia czekają nas w I Lidze i II Lidze Makroregionalnej. Na zapleczu Ekstraklasy punkty wiceliderowi będzie chciał odebrać Grinbud KS Gniezno, co pomoże ekipie z Mosiny albo Piły.

EKSTRALIGA KOBIET (GRUPA PÓŁNOCNA)
Przed nami 7. Kolejka zmagań w Ekstralidze Kobiet, grupie północnej. Liderki i mistrzynie z Poznania zagrają w Warszawie z AZS-em AWF. Podopieczne Wojciecha Weissa zmierzą się z przedostatnią drużyną naszej grupy. Liczymy na to, że po tej kolejce poznanianki pozostaną na fotelu lidera grupy.

AZS AWF Warszawa – AZS UAM Poznań (niedziela, godzina 19:00)

II WIELKOPOLSKA LIGA KOBIET
Liderki ligi, Juna-Trans Stare Oborzyska pauzują i oglądają się na zespoły, które mogą je wyprzedzić po tej kolejce. W Gostyniu ostatnia w tabeli Kania zmierzy się z Chrobrym Głogów, który w razie zwycięstwa obejmie prowadzenie w lidze. W Jarocinie z kolei Jarota podejmuje AZS UAM Poznań 2. Poznanianki w razie zwycięstwa zrównają się puntkami z Juna-Trans.

Kania Gostyń – Chrobry Głogów (sobota, godzina 17:30)
Jarota Jarocin – AZS UAM Poznań 2 (niedziela, godzina 20:00)

I LIGA (GRUPA PÓŁNOCNA)

Grinbud KS Gniezno stoi przed trudnym zadaniem, ale może pomóc zarówno sobie jak i pozostałym wielkopolskim drużynom. Gnieźnianie udadzą się do Kamienicy Królewskiej na mecz z wiceliderem. Ewentualna strata punktów We-Metu spowoduje, że na miejsce barażowe mocno zbliży się albo amRack CRB Mrówka Mosina albo KS Futsal Piła. Oba zespoły zajmują odpowiednio trzecie jak i czwarte miejsce i w ten weekend zmierzą się w bezpośrednim starciu w Mosinie.

We-Met Futsal Kamienica Królewska – Grinbud KS Gniezno (niedziela, godzina 17:00)
amRack CRB Mrówka MosinaKS Futsal Piła (niedziela, godzina 18:00)

II LIGA MAKROREGIONALNA (GRUPA I)

Bardzo ważna kolejka dla dalszych układów tabeli. W Gostyniu po cichu liczą na rewanż za porażkę grudniową z Futsal Świecie i spowodowanie, że to rywale są teraz na pozycji lidera. W drugim meczu wielkopolskie derby. Ewentualny zwycięzca tego starcia jeszcze włączy się w walkę o awans do I ligi.

Futsal Gostyń – Futsal Świecie (niedziela, godzina 16:00)
KKF Automobile KoninKP Wooden Villa Września (niedziela, godzina 19:00)

MARO III WIELKOPOLSKA LIGA
Przed nami ostatnia kolejka pierwszej rundy. W jedynym sobotnim starciu druga drużyna Red Dragons podejmie Futsal Poznań. Liderowi, Drużynie Wiary Lecha Poznań, pierwsze punkty będzie chciał odebrać Petro-Lawa KS Futsal Rawicz we własnej hali. W Tarnowie Podgórnym dojdzie do starcia Tarnovii z Futsal Oborniki.

Red Dragons Pniewy 2 – Futsal Poznań (sobota, godzina 15:00)
Petro-Lawa KS Futsal Rawicz – Drużyna Wiary Lecha Poznań (niedziela, godzina 12:00)
Tarnovia Tarnowo Podgórne – Futsal Oborniki (niedziela, godzina 16:00)