fot. RaJu Photography, AZS UAM Poznań

Walka o obronę tytułu

Najważniejszym wydarzeniem zbliżającego się weekendu jest turniej Final Four Ekstraligi Kobiet, po którym poznamy końcowe rozstrzygnięcia wśród kobiet. Ciekawie zapowiada się starcie w I lidze w Mosinie. W derbach wielkopolski amRack CRB podejmuje u siebie Grinbud KS Gniezno. Oba zespoły punktów potrzebują jak tlenu.

EKSTRALIGA KOBIET

Final Four Ekstraligi Kobiet zostanie rozegrane w Hali Trapez w Lesznie. Tytułu wywalczonego przed rokiem broni AZS UAM Poznań. Poznanianki w półfinale zmierzą się z Rekordem Bielsko-Biała. Na drugi dzień odbędą się mecze o 3. Miejsce i finał. W drugim spotkaniu półfinałowym AZS UEK Słomniczanka gra z AZS UJ Kraków.

AZS UAM Poznań – Rekord Bielsko-Biała (sobota, godzina 16:00)
mecz o 3. miejsce (niedziela, godzina 11:00) / finał (niedziela, godzina 13:00)

STATSCORE FUTSAL EKSTRAKLASA

W Pniewach „Czerwone Derby”, czyli starcie Red Dragons – Red Devils. Gospodarze tego spotkania będą faworytem, ale chojniczanie dobrze weszli w 2022 rok i wyglądają na zespół, który potrafi sprawić niespodziankę. Z kolei leszczynian czeka wyjazd do Białegostoku. MOKS broni się przed spadkiem, a we własnej hali punktują o wiele lepiej niż na wyjazdach, co wcale nie zwiastuje łatwego meczu dla faworyzowanego GI Malepszy.

Red Dragons Pniewy  – Red Devils Chojnice (sobota, godzina 16:00)
MOKS Białystok  – GI Malepszy Futsal Leszno (sobota, godzina 18:00)

I LIGA (GRUPA PÓŁNOCNA)

Ciekawy mecz w Mosinie. W derbach zmierzą się zespoły, które z jednej strony walczą o awans do Statscore Futsal Ekstraklasy, a z drugiej bronią się przed spadkiem z ligi. Zarówno dla amRack CRB Mrówka Mosina jak i Grinbudu KS Gniezno punkty są niezwykle istotne, więc spodziewamy się twardego meczu. Z kolei w Pile mecz drużyn środka tabeli. Liczymy na to, że pilanie zgarną komplet punktów w starciu z TAF-em.

amRack CRB Mrówka Mosina – Grinbud KS Gniezno (niedziela, godzina 14:30)
KS Futsal Piła – TAF Toruń (niedziela, godzina 18:00)