fot. Sport z Pazurem, KS Gniezno - Widzew Łódź

Walka o utrzymanie w I lidze, szansa przed Drużyną Wiary Lecha

amRack CRB Mrówka Mosina i KS Futsal Piła mogą w nadchodzący weekend pomóc Grinbudowi KS Gniezno wygrywając swoje mecze z drużynami, które, podobnie jak ekipa z Gniezna, walczą o utrzymanie. Poza tym o awans do II Ligi walczyć będzie zwycięzca Maro III Wielkopolskiej Ligi, Drużyna Wiary Lecha. Zapraszamy na zapowiedź weekendu.

STATSCORE FUTSAL EKSTRAKLASA

W Warszawie Red Dragons powalczy o wyjście z małego dołka i czterech kolejnych ligowych porażek z rzędu. Zadanie trudne, bowiem pniewianie powalczą z zespołem, który jest w tabeli tuż nad ekipą prowadzoną przez Łukasza Frajtaga. W Lesznie to GI Malepszy będzie faworytem w starciu z ostatnim w tabeli AZS-em UG, ale należy mieć się na baczności, bowiem gdańszczanie potrafią napędzić stracha zespołom wyżej od siebie notowanym.

AZS UW Wilanów  – Red Dragons Pniewy (sobota, godzina 14:00)
GI Malepszy Futsal Leszno  – AZS UG Gdańsk (sobota, godzina 18:00)

I LIGA (GRUPA PÓŁNOCNA)

Ostatnia porażka amRack CRB Mrówki Mosina spowodowała, że mosinianie mają bardzo małe szanse na zajęcie miejsca barażowego. Tym razem udadzą się do Torunia na mecz z jednym z zespołów walczących o utrzymanie w lidze. W Gnieźnie ekipa Grinbudu będzie chciała iść za ciosem i zdobyć kolejne punkty potrzebne do pozostania w stawce drużyn I-ligowych. Przyjeżdża inna drużyna z Torunia, Dynamik. Z kolei w jedynym niedzielnym meczu, KS Futsal Piła zagra na wyjeździe z walczącym o utrzymanie FC10 Zgierz.

TAF Toruń – amRack CRB Mrówka Mosina (sobota, godzina 15:00)
Grinbud KS Gniezno  – Dynamik Toruń (sobota, godzina 18:00)
FC10 Zgierz – KS Futsal Piła (niedziela, godzina 18:00)

MARO III WIELKOPOLSKA LIGA (BARAŻE O AWANS)

Wielka szansa przed Drużyną Wiary Lecha w walce o awans do II Ligi Makroregionalnej. Na drodze niepokonanej w obecnym sezonie Maro III Wielkopolskiej Ligi ekipy stoi zwycięzca Zachodnio-Pomorskiego ZPN, Pogoń Połczyn Zdrój. Pierwszy mecz na wyjeździe, rewanż w Poznaniu w następnym tygodniu. 

Pogoń Połczyn Zdrój – Drużyna Wiary Lecha Poznań (niedziela, godzina 17:00)