fot. P. Tylman (KKF Automobile Konin)

Weekend na czterech frontach

W najbliższy weekend gramy na wszystkich czterech frontach (Ekstraliga Kobiet, Futsal Ekstraklasa, I liga i II liga). Poznanianki walczą o rozstawienie przed fazą play-off, leszczynianie muszą nastawić się na ciężką przeprawę z mistrzem Polski, w I lidze niezwykle istotne mecze dla wszystkich naszych drużyn, a w II lidze patrzymy głównie na Gostyń. Przedstawiamy zapowiedź nadchodzących meczów.

 

EKSTRALIGA KOBIET (GRUPA PÓŁNOCNA)

Niezwykle ważny dla losów ligowej tabeli mecz przed AZS-em UAM. Do Poznania przyjeżdża  Unifreeze Górzno, czyli zespół znajdujący się bezpośrednio pod ekipą Wojciecha Weissa. Ewentualna porażka poznanianek zepchnie je z drugiej na trzecią pozycję, co później może wpłynąć na gorsze rozstawienie w fazie play-off.

AZS UAM Poznań – Unifreeze Górzno (sobota, godzina 18:00)

 

STATSCORE FUTSAL EKSTRAKLASA

Po wielkopolskich derbach czas na kolejne ligowe starcia GI Malepszy Futsal Leszno i Red Dragons Pniewy. W najbliższy weekend nie zagra Red Dragons. Planowo w najbliższej kolejce rozgrywać swoje spotkanie przeciwko Gattcie Zduńska Wola. Ale zduńskowolanie wycofali się z rozgrywek, przez co z urzędu pniewianie wygrają walkowerem.

Z kolei arcytrudne zadanie przed GI Malepszy. Leszczynianie jadą na najtrudniejszy teren do Bielska-Białej. Rekord nie traci punktów u siebie i jest murawanym faworytem do zwycięstwa w sobotę.  

Rekord Bielsko-Biała – GI Malepszy Futsal Leszno (sobota, godzina 12:00)
Red Dragons Pniewy – Gatta Zduńska Wola (walkower 5-0, mecz nie odbędzie się)

 

I LIGA FUTSALU (GRUPA PÓŁNOCNA)

Będąca tuż za podium amRack CRB Mrówka Mosina u siebie podejmie TAF Toruń. Trzeba mieć się na baczności, bowiem torunianie ze stratą czterech punktów do mosinian liczą na zwycięstwo, by jeszcze nawiązać do czołówki i włączyć się do walki o co najmniej baraże o Ekstraklasę.

W Gnieźnie derby. Grinbud KS Gniezno podejmie u siebie KS Futsal Oborniki. Oba zespoły całkiem dobrze zaczęły 2021 rok. Gospodarze sobotniej pojedynku potrafili urwać punkty AZS-owi UG Gdańsk i na pewno nawet jeśli nie uda się utrzymać, to powalczą o jak najwyższe miejsce w I lidze. Z kolei drużyna z Obornik wydaje się, że problemy z pierwszej rundy ma już za sobą. Aktualnie znajdują się w środku ligowej stawki, ale wydaje się, że stać ich na miejsce w czołowej piątce na koniec sezonu.

Niezwykle istotne będzie starcie w Bojanie. Miejscowy Dragon podejmie KS Futsal Piła. Zespoły dzieli w ligowej tabeli tylko jeden punkt, a też warto dodać, że znajdują się w niej tuż „nad kreską”.

amRack CRB Mrówka Mosina – TAF Toruń (sobota, godzina 15:30)
Grinbud KS GnieznoKS Futsal Oborniki (sobota, godzina 19:00)
LZS Dragon Bojano – KS Futsal Piła (niedziela, godzina 17:00)

 

FOX TRAVEL II WIELKOPOLSKA LIGA FUTSALU

W tej serii zostaną rozegrane trzy spotkania. Mecz Juranda Koziegłowy z Petro-Lawa KS Futsal Rawicz jest przełożony na późniejszy termin.

Wicelider z Konina mierzy się u siebie z Tarnovią. Goście są z pewnością podbudowani ostatnim remisem z Futsal Gostyń. Z kolei Automobile w środę po walce zakończył udział w Pucharze Polski i teraz może skupić się wyłącznie na lidze i zaatakowaniu lidera z Wrześni.

Pozostająca bez punktów Perfecta Złotów zmierzy się u siebie z Piastem Poniec. Obie ekipy w miniony weekend przegrały swoje mecze ligowe. Piast wciąż walczy o podium (choć o to będzie ciężko), a Perfecta, chcąc wyjść z ostatniego miejsca z ligowej tabeli, musiałaby zacząć punktować, a najlepiej to robić w meczach domowych.  

Najciekawiej w ten weekend w II lidze zapowiada się starcie w Gostyniu. Do trzeciego w tabeli Futsalu przyjeżdża lider KP Wooden Villa/Lucart Energy Września. Faworytem wydaje się będą goście, którzy w lidze jeszcze nie stracili punktów, ale ekipa z Gosynia z pewnością postawi u siebie trudne warunki.

KKF Automobile Konin - Tarnovia Tarnowo Podgórne (sobota, godzina 18:00)
Perfecta Złotów - Piast Poniec
(niedziela godzina 16:00)
Futsal Gostyń - KP Wooden Villa/Lucart Energy Września
(niedziela godzina 16:00)
Jurand Koziegłowy - Petro-Lawa KS Futsal Rawicz
(mecz odbędzie się w późniejszym terminie)