fot. A. Ibron, amRack CRB Mrówka Mosina

Weekend pod znakiem come-backów

 

Po ponad miesięcznej przerwie od ligowych rozgrywek, większość klubów I ligi (grupy północnej) wróciła do gry. W miniony weekend została rozegrana 17. kolejka. Wielkopolskie ekipy mogą mieć powody do zadowolenia. Bilans? 2 zwycięstwa i 2 remisy. Poniżej podsumowanie.

 

I LIGA (GRUPA PÓŁNOCNA)

Pozytywną niespodziankę sprawili swoim kibicom zawodnicy Grinbud KS Gniezno. W meczu ostatniej drużyny ligowej tabeli z liderem (AZS UG Gdańsk) padł remis 3-3. Nic nie wskazywało na taki rezultat, tym bardziej, że gdańszczanie prowadzili w pewnym momencie już 3-0. Remis ekipy z Gniezna jest dobrym prognostykiem przed kolejnymi spotkaniami tej rundy.

„Pościg za czołówką” – to hasło przyświeca drużynie KS Futsal Oborniki. Po ostatniej wygranej w meczu derbowym przeciwko amRack CRB Mrówka Mosina, oborniczanie pokonali w Bojanie miejscowego Dragona. I znowu mieliśmy do czynienia z odrabianiem strat przez wielkopolski zespół. KS Futsal Oborniki odrobił straty od stanu 2-5 do 7-5. Oborniczanie w tabeli są już na 6. miejscu.

Można było spodziewać się trudnej przeprawy i taką też mieli zawodnicy KS Futsal Piła. W Sulejówku Victoria i KS Futsal podzielili się punktami. Wszystkie trafienia dla naszej drużyny zdobył Wojciech Węgrzyn. Pilanie w tabeli są na 9. Pozycji i cały czas muszą mieć się na baczności, jeśli chodzi o kwestię utrzymania w I lidze.

Ciężki mecz w Mosinie zakończył się zwycięstwem amRack CRB Mrówka Mosina nad We-Met Futsal Club Kamienica Królewska. I ponownie możemy mówić o pięknym powrocie, bowiem w końcówce spotkania było 3-2 dla rywali. Dzięki zwycięstwu ekipa z Mosiny wciąż liczy się w walce o awans do Statscore Futsal Ekstraklasy. Aktualnie mają 3 punkty straty do miejsca barażowego.

Grinbud KS Gniezno – AZS UG Gdańsk 3-3
LZS Dragon Bojano – KS Futsal Oborniki 5-7
Victoria Sulejówek – KS Futsal Piła 4-4
amRack CRB Mrówka Mosina
– We-Met Futsal Club Kamienica Królewska 4-3