fot. rawicz24.pl

Weekend z II ligą i podróż do Białegostoku

W najbliższy weekend odbędą się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U-19 w Futsalu. To powoduje, że nie odbędą się mecze Statscore Futsal Ekstraklasy i I ligi. W wyniku ustaleń pomiędzy GI Malepszy Futsal Leszno a MOKS-em Białystok oba zespoły zagrają jednak w ten weekend spotkanie awansem z 26. kolejki. Pełną kolejkę rozegra Fox Travel II Liga – tam oczy skierowane będą głównie na Konin.

 

STATSCORE FUTSAL EKSTRAKLASA

Leszczynian czeka daleki wyjazd do Białegostoku. Ekipa Tomasza Trznadla ma 3 punkty przewagi w tabeli nad MOKS-em. Wyjazdowy bilans GI Malepszy w tym sezonie nie wygląda zbyt optymistycznie (2 zwycięstwa, 2 remisy i aż 6 porażek). Pora więc, żeby poza własną halą, osiągać lepsze wyniki w delegacjach.

MOKS Białystok – GI Malepszy Futsal Leszno (sobota, godzina 17:00)

 

FOX TRAVEL II WIELKOPOLSKA LIGA FUTSALU

W wyniku wycofania się Juranda Koziegłowy, zostaną rozegrane 3 spotkania, a wcześniejsze mecze, które kluby rozgrywały przeciwko ekipie z Koziegłów zostały anulowane.

Najważniejszy mecz tej serii zostanie rozegrany w Koninie. W miniony weekend koninianie wskoczyli na fotel lidera rozgrywek, dzięki zwycięstwu we Wrześni. Jednak gostynianie to póki co trzecia siła ligi i na pewno czeka nas ciekawe spotkanie.

Mecz sąsiadów ligowej tabeli. Petro-Lawa jest szósta, Tarnovia piąta. Rawiczanie stracili 3 punkty, które wywalczyli sobie na boisku zwycięstwem nad Jurandem. Teraz muszą wygrać u siebie z Tarnovią, by liczyć się w walce o wyższe lokaty.

Po dwóch porażkach KP Wodden Villa/Lucart Energy Września (nad Futsal Gostyń i Automobile Konin) przychodzi czas na rehabilitację i powrót do zwycięskiej ścieżki. Ekipa z Wrześni jedzie do Złotowa. Perfecta wciąż czeka jeszcze na pierwsze punkty w sezonie.

KKF Automobile KoninFutsal Gostyń (sobota, godzina 11:00)
Petro-Lawa KS Futsal RawiczTarnovia Tarnowo Podgórne (sobota, godzina 16:00)
Perfecta ZłotówKP Wooden Villa/Lucart Energy Września (niedziela, godzina 16:00)