fot. Leszczyński sport

Weekend z inauguracją

Piłka nożna wraca na wielkopolskie parkiety. W weekend rywalizację rozpoczną kluby FOX TRAVEL II wielkopolskiej ligi futsalu. Swoje mecze rozegrają również zespoły na szczeblu centralnym.

STATSCORE FUTSAL EKSTRAKLASA

Przed nami 10. kolejka. Oba nasze zespoły zagrają u siebie. Na początku w „telewizyjnym” spotkaniu transmitowanym w nSport+ GI Malepszy Futsal Leszno podejmie u siebie Gattę Active Zduńska Wola. Zarówno leszczynianie jak i zduńskowolanie znajdują się póki co w górnej części ligowej tabeli a dzieli ich tylko 1 punkt.

Z kolei od 18:00 w Pniewach Red Dragons podejmie beniaminka – Dreman Komprachcice Opole. Mecz również z cyklu „o sześć punktów”, bowiem oba zespoły dzieli 1 punkt w tabeli. Pniewianie są faworytem tego starcia, aczkolwiek Dreman potrafił już w tym sezonie zabrać punkty faworytom i z pewnością nie będą na straconej pozycji.

GI Malepszy Futsal Leszno – Gatta Active Zduńska Wola (sobota, godzina 12:00)

Red Dragons Pniewy – Dreman Komprachcice Opole (sobota, godzina 18:00)

 

I LIGA FUTSALU (GRUPA PÓŁNOCNA)

Kolejny weekend starć na zapleczu Ekstraklasy. Wszystkie mecze 7. kolejki odbędą się w sobotę. Najcięższe zadanie czeka chyba KS Futsal Piła. Pilanie jadą na trudny teren lidera, Legii Warszawa. Mecz zaplanowany jest na 14:00.

Jak w roli faworyta w meczu wyjazdowym poradzi sobie nasz kolejny zespół? KS Futsal Oborniki, chcąc na dobre pozostać w miejscach w górnej części tabeli powinien wygrać z przedostatnim Futsal Szczecin.

Solidnie od początku sezonu radzi sobie amRack CRB Mrówka Mosina. Ubiegłoroczny zwycięzca II ligi, grupy wielkopolskiej podejmuje u siebie AZS UG Gdańsk. Zespół z przeszłością w Ekstraklasie to jeden z faworytów do awansu do Ekstraklasy, ale mosinianie powinni bez respektu podejść do tego meczu.

KS Gniezno w ostatnim sobotnim meczu podejmie u siebie Futbalo Białystok. Gnieźnianie póki co jeśli punktują, to tylko u siebie. Czy zapunktują i teraz z Futbalo, który w ostatni weekend sprawił niespodziankę i pokonał Legię?

Legia Warszawa – KS Futsal Piła (sobota, godzina 14:00)

Futsal Szczecin – KS Futsal Oborniki (sobota, godzina 18:00)

amRack CRB Mrówka Mosina – AZS UG Gdańsk (sobota, godzina 18:00)

KS Gniezno – Futbalo Białystok (sobota, godzina 19:00)

 

FOX TRAVEL II WIELKOPOLSKA LIGA FUTSALU

Przed nami start Fox Travel II Wielkopolskiej Ligi Futsalu. W gronie 8 drużyn mamy dwa nowe zespoły – to KP Wooden Września i Perfecta Złotów. Z zaplanowanych 4 meczów w ten weekend odbędą się 3 (starcie Automobile Konin z Jurandem Koziegłowy zostało przełożone). W sobotę od 17:00 w Rawiczu zainaugurujemy sezon meczem miejscowego KS Futsal z KP Wooden Września. Od 18:00 w Poniecu Piast podejmie Tarnovię Tarnowo Podgórne a Perfecta Złotów zagra u siebie z Futsal Gostyń.

KS Futsal Rawicz – KP Wooden Września (sobota, godzina 17:00)

Piast Poniec – Tarnovia Tarnowo Podgórne (sobota, godzina 18:00)

Perfecta Złotów – Futsal Gostyń (sobota, godzina 18:00)

Automobile Konin – Jurand Koziegłowy (mecz zostanie rozegrany w innym terminie)