fot. D. Nowak, leszczynskisport.pl

Weekendowe zmagania w Pucharze Polski

W najbliższy weekend zostanie rozegrana pierwsza runda Pucharu Polski 2020/21 na szczeblu centralnym. Sześcioro przedstawicieli z Wielkopolski zmierzy się w 1/32 finału. Do gry wracają także panie, które rozegrają mecz Ekstraligi Kobiet. Poniżej zapowiedź weekendu.

 

PUCHAR POLSKI W FUTSALU

Do gry od etapu 1/32 finału przystępują zespoły I ligi i Futsal Ekstraklasy. Przypomnijmy, że z szczebla wojewódzkiego awans wywalczyła ekipa KKF Automobile Konin. Koninianie zagrają u siebie z I-ligowym Dragonem Bojano. Rywale to zespół środka tabeli, na co dzień rywalizujący w grupie północnej.

W Toruniu w sobotę wystąpi Red Dragons Pniewy. Ekipa Łukasza Frajtaga podejmuje solidny zespół I ligi, TAF Toruń.

Zwycięzca pomorskiego ZPN – Amator Kiełpino jest rywalem KS Futsal Piła. Rywale bez większych problemów zdobyli Puchar Polski w swoim województwie.

Grupa CRB Mrówka Mosina zmierzy się z rywalem ze swojej ligi. Do Mosiny przyjeżdża We-Met Futsal Kamienica Królewska. Oba zespoły należą do czołówki I ligi, grupy północnej.

Jednym z najciekawiej zapowiadających się meczów 1/32 Pucharu Polski będzie starcie dwóch zespołów ze Statscore Futsal Ekstraklasy. Taki los przydzielił LSSS Team Lębork i GI Malepszy Futsal Leszno. Ciężko wskazać faworyta tego meczu i z pewnością należy spodziewać się ciekawej potyczki.

Na koniec kolejne ciężkie zadanie. Do Gdańska uda się KS Futsal Oborniki. Oborniczanie zmierzą się tym samym z rywalem ze swojej ligi. AZS UG to lider rozgrywek I ligi grupy północnej.

Awans do kolejnej rundy ma już zagwarantowany Grinbud KS Gniezno. Przeciwnicy nie przystąpią do rozgrywek pucharowych.

KKF Automobile Konin – LZS Dragon Bojano (sobota, godzina 13:00)
TAF Toruń – Red Dragons Pniewy (sobota, godzina 15:00)
Amator Kiełpino – KS Futsal Piła (sobota, godzina 19:00)
Grupa CRB Mrówka Mosina – We-Met Futsal Kamienica Królewska (niedziela, godzina 16:00)
LSSS Team Lębork – GI Malepszy Futsal Leszno (niedziela, godzina 17:00)
AZS UG Gdańsk – KS Futsal Oborniki (niedziela, godzina 18:00)
Grinbud KS Gniezno – wolny los

 

EKSTRALIGA KOBIET

Do gry po przerwie wracają panie z AZS-u UAM Poznań. Podopieczne trenera Wojciecha Weissa w pierwszym meczu rundy zagrają u siebie z AZS-em KU Warszawa. Poznanianki zagrają z zespołem, który jest tuż pod nimi w tabeli, dlatego ranga tego meczu jest duża.  

AZS UAM Poznań – AZS KU Warszawa (sobota, godzina 16:00)