fot. P. Tylman

Wicemistrz pokonany, Mosina i Gostyń gorą w derbach

Dobry weekend za nami. Do pełni szczęścia brakowało tylko zwycięstwa KS Futsal Piły w Toruniu. Szczególnie cieszymy się ze zwycięstwa GI Malepszy Futsal Leszno na trudnym terenie wicemistrza Polski. Mnóstwo emocji w starciach derbowych. Ostatecznie to amRack CRB Mrówka i Futsal Gostyń wygrywają odpowiednio w Gnieźnie i Koninie. Zapraszamy na podsumowanie weekendu.

EKSTRALIGA KOBIET
Przed meczem Dyrektor Biura Wielkopolskiego ZPN wręczył nagrodę w wysokości 5000zł zespołowi AZS UAM Poznań za Mistrzostwo i Puchar Polski zdobyte w poprzednim sezonie. Sam inauguracyjny mecz został pewnie wygrany przed mistrzynie, które z przytupem zaczynają nowe rozgrywki.

AZS UAM Poznań – AZS AWF Warszawa 10-1

STATSCORE FUTSAL EKSTRAKLASA
Pewne zwycięstwo odnieśli we własnej hali zawodnicy Red Dragons Pniewy, którzy pokonali ostatni zespół ligi, Górnik Polkowice. Pozytywną niespodziankę sprawili zawodnicy GI Malepszy Futsal Leszno, którzy nie podłamali się tym, że przegrywali już 0-2 czy 3-5 z wicemistrzem Polski i jednym z faworytów do końcowego zwycięstwa w lidze Constractem Lubawa. Leszczynianie potrafili doprowadzić do wyrównania, by później wykorzystać błędy w rozegraniu rywali w grze z lotnym bramkarzem i dobić ekipę z Lubawy. Dzięki zwycięstwom oba wielkopolskie zespoły znajdują się w górnej części ligowej tabeli.

Red Dragons Pniewy – Górnik Polkowice 7-1
Constract Lubawa – GI Malepszy Futsal Leszno 5-8

I LIGA (GRUPA PÓŁNOCNA)
Nie udała się wizyta w Toruniu zawodnikom KS Futsal Piła. TAF wygrał 6-3, a pilanie ponieśli trzecią porażkę z rzędu, przez co w tabeli są na 8. miejscu (na 12 zespołów). Dużo działo się w Gnieźnie, gdzie doszło do starcia derbowego Grinbudu KS z amRack CRB Mrówka Mosina. Ostatecznie to ekipa gości zwyciężyła w tym wyrównanym spotkaniu. Oba zespoły okupują miejsca w środku ligowej stawki.

TAF Toruń – KS Futsal Piła 6-3
Grinbud KS Gniezno – amRack CRB Mrówka Mosina 0-1

II LIGA MAKROREGIONALNA (GRUPA I)
Nie mają szczęścia zawodnicy mistrza II Wielkopolskiej Ligi z zeszłego sezonu i zdobywcy Pucharu Polski na szczeblu Wielkopolskiego ZPN. Drugi mecz w sezonie i druga porażka jedną bramką z innym przedstawicielem naszego województwa. Futsal Gostyń w swoim pierwszym meczu w II Lidze zgarnia komplet punktów. 3 punkty z Torunia jadą też do Wrześni. KP Wooden Villa pokonują UMK i po dwóch seriach mają 6 oczek.

KKF Automobile Konin – Futsal Gostyń 5-6
UMK Toruń – KP Wooden Villa Września 3-7

AZS UAM Poznań