fot. pniewy24.pl

Wraca Ekstraklasa

Wygląda na to, że szykuje się komplet meczów z udziałem naszych drużyn futsalowych w nadchodzący weekend. Do gry po przerwie wraca Statscore Futsal Ekstraklasa. Straty z pierwszego meczu ćwierćfinałowego będą chciały odrobić AZS UAM Poznań. W I lidze najciekawiej zapowiada się starcie z Mosinie, a w II lidze oczy będą skierowane głównie na Poniec.

 

EKSTRALIGA KOBIET (GRUPA PÓŁNOCNA)

Czas na odrobienie strat. AZS UAM Poznań podejmuje u siebie Rolnika Głogłówek w ćwierćfinałowym meczu Ekstraligi Kobiet. W pierwszym spotkaniu w Głogłówku poznanianki przegrały 1-2. Zwycięzca dwumeczu znajdzie się w strefie medalowej.

AZS UAM Poznań – Rolnik Głogłówek (niedziela, godzina 18:00)

 

STATSCORE FUTSAL EKSTRAKLASA

Rozgrywki Statscore Futsal Ekstraklasy po dwóch weekendach przerwy wracają do gry. W sobotę niezwykle trudne zadanie czeka Red Dragons. Pniewianie u siebie podejmują wicemistrza Polski i zdobywcę Pucharu Polski – Constract. Już raz, w pierwszej rundzie udało się sprawić niespodziankę i zremisować w Lubawie 3-3.

Na papierze łatwiejszego przeciwnika ma GI Malepszy Futsal Leszno. Leszczynianie jadą do Chojnic. Red Devils od początku 2021 roku nie imponuje formą. Warto to wykorzystać, tym samym polepszając niezbyt dobry wyjazdowy bilans meczów podopiecznych Tomasza Trznadla w tym sezonie.

Red Dragons Pniewy – Constract Lubawa (sobota, godzina 18:00)
Red Devils Chojnice – GI Malepszy Futsal Leszno (niedziela, godzina 18:00)

 

I LIGA FUTSALU (GRUPA PÓŁNOCNA)

Będący w formie KS Futsal Oborniki czeka daleki wyjazd do Białegostoku. Futbalo wciąż znajduje się w strefie spadkowej, więc każdy punkt dla nich jest na wagę złota. Z kolei ekipa z Obornik ewentualnym zwycięstwem może naciskać zespoły z podium…

…tym bardziej, że w bezpośrednim starciu zmierzą się amRack CRB Mrówka Mosina i Widzew Łódź, czyli zespoły, których rozdziela KS Futsal Oborniki w tabeli. W Mosinie czeka nas ciekawe starcie. Patrząc na ostatnie mecze, Widzew jest szczególnie groźny u siebie, a na wyjeździe punktuje w kratkę.

Grinbud KS Gniezno walczy o kolejne punkty. Po ostatnim remisie derbowym przeciwko KS Futsal Piła czas na mecz z zespołem, który znajduje się tuż nad strefą spadkową. Jednak ciężko o optymizm patrząc na to, że ekipa z Gniezna jeszcze nie zdobyła ani jednego punktu na wyjeździe (może tak się stać, gdy zostanie przyznany walkower za mecz z Futsal Szczecin).

KS Futsal Piła podejmuje u siebie wspomniany Futsal Szczecin u siebie. Wydaje się, że wyraźnym faworytem tego starcia są gospodarze, którzy całkiem niedawno potrafili odprawić ze swojej hali Legię wygrywając 8-3.

Futbalo Białystok – KS Futsal Oborniki (sobota, godzina 19:00)
amRack CRB Mrówka Mosina – Widzew Łódź (niedziela, godzina 14:00)
We-Met Futsal Club Kamienica Królewska – Grinbud KS Gniezno (niedziela, godzina 17:00)
KS Futsal Piła – Futsal Szczecin (niedziela, godzina 18:00)

 

FOX TRAVEL II WIELKOPOLSKA LIGA FUTSALU

Już tylko dwie kolejki zostały do zakończenia rozgrywek. W jednym sobotnim meczu Petro-Lawa KS Futsal Rawicz podejmuje Futsal Gostyń. Oba zespoły wydaje się, że już wiedzą, na którym miejscu zakończą rozgrywki. Najprawdopodobniej rawiczanie zajmą szóste miejsce, podczas gdy ekipa z Gostynia będzie trzecia.

Perfecta Złotów – KKF Automobile Konin to mecz ostatniej drużyny z liderem rozgrywek. Co ciekawe, w pierwszym meczu obu zespołów ekipa z Konina wygrała aż 28-1 u siebie.

Najciekawiej zapowiada się starcie Piasta Poniec z KP Wooden Villa/Lucart Energy Września. Ewentualna strata punktów gości może spowodować, że Automobile Konin zostanie mistrzem w tym sezonie. Piast z kolei ma tylko punkt przewagi nad Tarnovią (która w tej serii nie gra) i będzie chciała uciec rywalom w tabeli na cztery oczka.   

Petro-Lawa KS Futsal RawiczFutsal Gostyń (sobota, godzina 16:00)
Perfecta ZłotówKKF Automobile Konin (niedziela, godzina 16:00)
Piast PoniecKP Wooden Villa/Lucart Energy Września (niedziela, godzina 17:00)