fot. Petro-Lawa KS Futsal Rawicz

Wraca II liga

W najbliższy weekend zostaną wznowione rozgrywki Fox Travel II Wielkopolskiej Ligi Futsalu. Gramy także na szczeblu centralnym.  Zapraszamy na zapowiedź nadchodzącego weekendu.

 

STATSCORE FUTSAL EKSTRAKLASA

Przed trudnym zadaniem GI Malepszy. Leszczynianie jadą na trudny teren do Jelcza-Laskowic, w którym gospodarze pojedynku (Acana Orzeł) mogą się poszczycić świetnym bilansem domowym (7 zwycięstw, 1 remis i 1 porażka).

Z kolei w Pniewach, Red Dragons podejmuje Fit-Morning Gredar Brzeg. Pniewianie są faworytem tego starcia, choć nie należy lekceważyć Gredaru, który w przerwie zimowej zatrudnił nowego trenera i trójkę zagranicznych zawodników, którzy mają pomóc w utrzymaniu w Statscore Futsal Ekstraklasie. Oba mecze zaplanowane są na sobotni wieczór.

Acana Orzeł Jelcz-Laskowice – GI Malepszy Futsal Leszno (sobota, godzina 18:00)
Red Dragons Pniewy – Fit-Morning Gredar Futsal Brzeg (sobota, godzina 19:00)

 

I LIGA FUTSALU (GRUPA PÓŁNOCNA)

Do Obornik przyjeżdża Legia Warszawa, czyli główny faworyt do awansu do Ekstraklasy i aktualny lider I ligi. Oborniczanie jednak od początku tego roku ostro wzięli się do odrabiania strat i już znajdują się na 6. miejscu.

Niezwykle istotny mecz przed Grinbudem KS Gniezno. Jeśli ekipa z Wielkopolski myśli poważnie o utrzymaniu w I lidze, musi pokonać przedostatnią ekipą ze Szczecina.

W Zgierzu starcie trzeciej i czwartej drużyny obecnego sezonu. amRack CRB Mrówka Mosina to póki co najlepszy zespół z Wielkopolski na zapleczu Ekstraklasy. Dla niej będzie to też mecz z kategorii wzięcia rewanżu. W pierwszej rundzie w Mosinie FC10Zgierz wygrał aż 8-3.

Poważna marka w polskiej piłce nożnej pojawi się w Pile. W niedzielę czeka nas starcie KS Futsal Piła – Widzew Łódź. I choć ekipa z Łodzi w obecnym sezonie utknęła w środku stawki, to zimowe wzmocnienia z pewnością sprawią, że będą jeszcze groźniejsi dla przeciwników.

KS Futsal Oborniki – Legia Warszawa (sobota, godzina 16:00)
Futsal Szczecin – Grinbud KS Gniezno (sobota, godzina 17:00)
FC10 Zgierz – amRack CRB Mrówka Mosina (niedziela, godzina 13:00)
KS Futsal Piła – Widzew Łódź (niedziela, godzina 17:00)

 

FOX TRAVEL II WIELKOPOLSKA LIGA FUTSALU

Do gry wraca II liga. Wszystkie trzy mecze 11. kolejki (wcześniejsze serie gier (8., 9. i 10.) zostały przełożone) zostaną rozegrane w niedzielę. W Rawiczu mecz o tak zwane „sześć punktów”. Petro-Lawa w przypadku zwycięstwa zrobi krok w kierunku środka stawki, z kolei Perfecta liczy na pierwsze punkty w sezonie i atak na zespoły, które są przed nimi w tabeli.

Tarnovia – Futsal Gostyń – faworytem wydają się być goście, którzy poza KP Wooden Villa/Lucart Energry Wrześnią i KKF Automobile Konin nie potknęli się jeszcze w sezonie.

KKF Automobile Konin, wciąż jeszcze zaangażowany w rozgrywki Pucharu Polski podejmuje w Poniecu Piasta. Na papierze większe szanse należy upatrywać wśród gości, ale Piast pokazał, że potrafi nawiązać równorzędną walkę z faworytami.

Petro-Lawa KS Futsal Rawicz - Perfecta Złotów
(niedziela, godzina 12:00)
Tarnovia Tarnowo Podgórne - Futsal Gostyń
(niedziela, godzina 15:00)
Piast Poniec - KKF Automobile Konin
(niedziela, godzina 17:00)