Września lepsza w meczu na szczycie

Września lepsza w meczu na szczycie, spokojne Leszno, derby dla Mosiny

Za nami kolejny weekend pełen emocji futsalowych z udziałem naszych drużyn seniorskich. Za 2 tygodnie nastąpi przerwa świąteczna, a póki co zobaczmy na podsumowanie tego, co działo się w Statscore Futsal Ekstraklasie, I lidze Futsalu i Fox Travel II Wielkopolskiej Ligi Futsalu.

STATSCORE FUTSAL EKSTRAKLASA

Ze zmiennym szczęściem radziły sobie nasze drużyny w meczach wyjazdowych w ten weekend. W Jelczu-Laskowicach Red Dragons całkiem dobrze radził sobie w pierwszej połowie i na początku drugiej. Prowadzenie 1-0 do 32. minuty zwiastowało, że pniewian stać na niespodziankę i korzystny rezultat na trudnym terenie. Jednak 3 kolejne trafienia zaliczyli gospodarze i Red Dragons ostatecznie uległ.

GI Malepszy Futsal Leszno od początku narzucił swój styl gry i do przerwy prowadził 2-0 z Dremanem Futsal Opole Komprachcice. Gry rywale zdobyli kontaktową bramkę, leszczynianie dołożyli kolejne 2 trafienia. Dreman odpowiedział jedną bramką w końcówce. GI Malepszy zwyciężył 4-2 i na dobre zagościł w górnej części ligowej tabeli.

Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice – Red Dragons Pniewy 3:1
Dreman Futsal Opole Komprachcice – GI Malepszy Futsal Leszno 2:4

I LIGA FUTSALU (GRUPA PÓŁNOCNA)

Wiedzieliśmy, że oborniczan czeka trudne zadanie w Zgierzu. Rywale to zespół, który jest ograny na parkietach I-ligowych, szczególnie dobrze grający u siebie i który zagościł na podium ligi. Ale pierwsza połowa na to nie wskazywała. KS Futsal Oborniki prowadził 2-0 i nic nie wskazywało na trudną przeprawą. Rywale obudzili się w drugiej połowie i wyszli na prowadzenie 3-2. Oborniczanie wyrównali stan meczu przy grze z lotnym bramkarzem.

KS Futsal Piła bez respektu mierzył się z AZS-em UG Gdańsk. Pilanie jechali do lidera rozgrywek podbudowani ostatnimi dobrymi meczami. Otwarty mecz zakończył się zwycięstwem AZS-u UG, ale KS Futsal Piła z podniesioną głową może wracać do domu. Dobra gra ofensywna musi jeszcze współgrać z dobrą defensywą, a punkty z pewnością będą pojawiać się coraz częściej.

Derby dla Mosiny! I choć Grinbud KS Gniezno w drugiej połowie miał swoje szanse na zdobycze bramkowe, to ekipa amRack CRB Mrówka Mosina dobrze wywiązała się z roli faworyta meczu i pokonała gnieźnian.

FC10 Zgierz – KS Futsal Oborniki 3:3
AZS UG Gdańsk – KS Futsal Piła 10:6
amRack CRB Mrówka Mosina – Grinbud KS Gniezno 3:1

FOX TRAVEL II WIELKOPOLSKA LIGA FUTSALU

Drugi mecz z rzędu i drugie zwycięstwo. Petro-Lawa po raz kolejny zgotowała horror, ponownie z happy-endem. Rawiczanie pokonali u siebie Juranda Koziegłowy 7-6 i zrównali się punktami z ekipą z Koziegłów (obie ekipy mają po 6 punktów po 4 rozegranych meczach).

Piast Poniec w końcu zapunktował. Ekipa z Ponieca na pokonanym placu zostawiła Perfectę Złotów. Zwycięstwo 8-3 to dla Piasta dobry prognostyk przed kolejnymi meczami grudniowymi (zagrają jeszcze z Petro-Lawą i Jurandem).

W meczu na szczycie KP Wooden Villa/Lucart Energy Września pokonał Futsal Gostyń 8-4. To był mecz dwóch niepokonanych dotąd zespołów Fox Travel II wielkopolskiej ligi. Ekipa z Wrześni świetnie weszła w to spotkanie i w pewnym momencie prowadziła już 5-0, co już ustawiło mecz.

Na zwycięstwo ekipy z Wrześni odpowiedział KKF Automobile Konin, czyli druga niepokonana drużyna ligi. Drużyna z Konina pokonała w Tarnowie Podgórnym Tarnovię 12-4 i z 3 zwycięstwami w 3 meczach nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa.

Petro-Lawa KS Futsal Rawicz – Jurand Koziegłowy 7:6
Piast Poniec – Perfecta Złotów 8:3
KP Wooden Villa/Lucart Energy Września – Futsal Gostyń 8:4
Tarnovia Tarnowo Podgórne – KKF Automobile Konin 4:12