fot. D. Michalski

Współpraca w Gostyniu

Kania Gostyń i Futsal Gostyń nawiązują współpracę - mamy okazję przeczytać na portalu gostynska.pl - na mocy porozumienia piłkarzom łatwiej będzie kontynuować przygodę na parkiecie a młodym zawodnikom Futsalu przejść do Kani - czytamy. 


- Propozycja współpracy z naszej strony pojawiła się już w zeszłym roku, ale wówczas nie doszło do wypracowania konsensusu. Dopiero w tym roku kolejne spotkania i rozmowy zaowocowały podpisaniem porozumienia – mówi prezes Stowarzyszenia Gostyński Futsal Dariusz Łagoda.


20 lipca doszło do porozumienia, na mocy którego zawodnicy Futsal Gostyń będą mieli możliwość kontynuowania zajęć piłkarskich w Kani Gostyń, z kolei szesnastoletni i starsi zawodnicy Kani otrzymają zgodę na udział w zajęciach i meczach ligowych Futsalu - czytamy w komunikacie. 


- Wierzymy, że współdziałanie między klubami wpłynie pozytywnie na naszych zawodników, pozwalając im na rozwój zdolności motorycznych, poprawę techniki, naukę działań grupowych, rozumienie gry, szybkość podejmowania decyzji. Pragniemy rozwijać naszych młodych adeptów wielotorowo, aby w miarę upływu lat wyszkolić równie dobrych zawodników, jak to miało miejsce do tej pory. Nasza współpraca będzie obejmowała również wspólną realizację projektów sportowych na terenie Gostynia – powiedział prezes Kani Gostyń Arkadiusz Krzyżostaniak.


Futsal Gostyń to zespół występujący w II Lidze Makroregionalnej Futsalu. W minionym sezonie zespół ukończył rozgrywki na trzecim miejscu, za KKF Automobile Torino Konin i Wiarą Lecha Poznań.