fot. B. Barański, Red Dragons - GI Malepszy

Wymiana ciosów w derbach

Ciężka przeprawa w Głogówku, ostateczne rozstrzygnięcia w II Wielkopolskiej Lidze Kobiet i II Lidze Makroregionalnej, ale przede wszystkim najciekawszym starciem był mecz w Pniewach, gdzie Red Dragons ostatecznie minimalnie pokonał GI Malepszy Futsal Leszno. Zapraszamy na podsumowanie weekendu.

EKSTRALIGA KOBIET

Od remisu zaczęły zmagania w ćwierćfinale Ekstraligi Kobiet zawodniczki AZS-u UAM. Mecz nie układał się po myśli poznanianek. Pozostaje jeszcze mecz rewanżowy, po którym wyłoniony zostanie zespół, który awansuje do półfinału.

Rolnik Głogówek  – AZS UAM Poznań 1-1

II WIELKOPOLSKA LIGA KOBIET

Juna-Trans zwycięstwem domowym nad Kanią Gostyń pieczętuje wygranie II Wielkopolskiej Ligi. Ekipa ze Starych Oborzysk na osiem meczów poniosła jedną porażkę. Na drugim miejscu w lidze pauzująca w minionej serii gier AZS UAM Poznań 2. Trzecie miejsce ostatecznie przypadło Chrobremu Głogów, który po zaciętym meczu zremisował w sobotę z Jarotą Jarocin.

Chrobry Głogów  – Jarota Jarocin 3-3
Juna-Trans Stare Oborzyska – Kania Gostyń 10-0

STATSCORE FUTSAL EKSTRAKLASA

Starcie dwóch wielkopolskich ekip w Statscore Futsal Ekstraklasie, dodatkowo transmitowane w nSport+ na korzyść Red Dragons. Mecz był niezwykle wyrównany, ale ostatecznie bardziej skuteczni okazali się gospodarze, którzy dzięki temu tracą już tylko jedno oczko do leszczynian.

Red Dragons Pniewy – GI Malepszy Futsal Leszno 4-2

I LIGA (GRUPA PÓŁNOCNA)

Nie było niespodzianki w Kamienicy Królewskiej. Pilanie przegrali wyjazdowe starcie z wiceliderem, We-Metem. Na tym rezultacie nie skorzystał amRack CRB Mrówka. Ekipa z Mosiny wprawdzie wygrała swoje spotkanie w Bojanie, ale nie odrobiła dystansu do pozycji wicelidera. Swój mecz przegrał Grinbud KS Gniezno z FC10 Zgierz. Porażka spowodowała, że skompikowała się sytuacja w tabeli. Gnieźnianie znajdują się na 10. pozycji.

We-Met Futsal Kamienica Królewska – KS Futsal Piła 4-1
Grinbud KS Gniezno – FC10 Zgierz 1-5
LZS Dragon Bojano – amRack CRB Mrówka Mosina 2-4

II LIGA MAKREGIONALNA (GRUPA 1)

Za nami ostatnia seria gier w II Lidze. Kolejka zakończyła się spektakularnymi zwycięstwami Automobile Konin i KP Wooden Villa Września. Ostatecznie ekipa z Wrześni znalazła się na trzeciej pozycji. Na czwartym miejscu, o punkt mniej zgromadził Automobile Konin. Piąta pozycja przypadła Futsal Gostyń.

Beniaminek Starogard Gdański – KKF Automobile Konin 1-6
KP Wooden Villa Września – Futsal Gostyń 8-1

MARO III WIELKOPOLSKA LIGA

Trzy spotkania tej serii kończyły się zwycięstwami zespołów, które miały większą liczbę punktów od swojego rywala przed daną kolejką. W Pniewach lepsza od drugiego zespołu Red Dragons okazała się Tarnovia. Futsal Oborniki przegrał u siebie z wiceliderem, Piastem Poniec/Futsal Leszno. Z kolei najciekawszy przebieg miało spotkanie w Poznaniu. Futsal Poznań ostatecznie minimalnie pokonał Petro-Lawę KS Futsal Rawicz.

Red Dragons Pniewy 2 – Tarnovia Tarnowo Podgórne 1-6
Futsal Oborniki – Futsal Leszno/Piast Poniec 4-9
Futsal Poznań – Petro-Lawa KS Futsal Rawicz 6-5