fot. P. Tylman, KKF Automobile Konin

Wyrównane pucharowe starcia

4 zwycięstwa – 2 porażki: taki bilans zanotowały wielkopolskie drużyny w 1/32 Pucharu Polski. Spotkania te odbywały się w miniony weekend. Swoje zadanie wykonały zawodniczki AZS-u UAM Poznań, które pewnie pokonały AZS KU Warszawa. Poniżej pełne zestawienie meczów, które odbyły się w sobotę i niedzielę.

 

PUCHAR POLSKI W FUTSALU

Sobota była bardzo udana dla naszych drużyn. Z 3 meczów wszystkie zakończyły się zwycięstwami. Na początek udanie zaprezentował się KKF Automobile Konin, który pokonał I-ligowy Dragon Bojano aż 6-2. Mecz już praktycznie rozstrzygnął się w pierwszej połowie. Nie bez problemów w Toruniu poradził sobie Red Dragons. Pniewianie w drugiej części odrobili straty i zameldowali się w kolejnej rundzie. Kacper Kosmowski uratował KS Futsal Piła. Jego hattrick spowodował, że pilanie pokonali Amatora Kiełpino.

Wyrównane boje toczyły nasze ekipy w niedzielę. W Mosinie, Grupa CRB Mrówka wygrała z We-Met Futsal Kamienica Królewska 3-1. W starciu „ekstraklasowym” LSSS Team Lębork górą w starciu z GI Malepszy Futsal Leszno. Spotkanie było niezwykle wyrównane, a rozstrzygnięcia padły w serii rzutów karnych. Niestety lider I ligi (AZS UG Gdańsk) okazał się minimalnie lepszy od KS Futsal Oborniki.

Awans do kolejnej rundy miał już zapewniony Grinbud KS Gniezno, który otrzymał wolny los.

KKF Automobile Konin – LZS Dragon Bojano 6-2
TAF Toruń – Red Dragons Pniewy 2-3
Amator Kiełpino – KS Futsal Piła 3-4
Grupa CRB Mrówka Mosina – We-Met Futsal Kamienica Królewska 3-1
LSSS Team Lębork – GI Malepszy Futsal Leszno 3-3 (k. 4-2)
AZS UG Gdańsk – KS Futsal Oborniki 2-1
Grinbud KS Gniezno – wolny los

 

EKSTRALIGA KOBIET

Od mocnego uderzenia zaczęły 2021 rok zawodniczki AZS-u UAM Poznań. Pokonały bowiem u siebie AZS KU Warszawa aż 10-3, dzięki czemu wciąż pozostają na 3. miejscu w tabeli Ekstraligi Kobiet grupy północnej, ale już odrobiły straty do drugiego aktualnie Unifreeze Górzno. A następny mecz już w środę, kiedy to do Poznania przyjedzie AZS UG Gdańsk.

AZS UAM Poznań – AZS KU Warszawa 10-3
AZS UAM Poznań – AZS UG Gdańsk (środa, godzina 19:00)