fot. D. Nowak, leszczynskisport.pl

Zaczęliśmy granie na wszystkich frontach

W ten weekend zainaugurowane zostały rozgrywki III Wielkopolskiej Ligi Futsalu Mężyczyzn i II Wielkopolsko-Dolnośląskiej Ligi Futsalu Kobiet. W konfrontacjach na szczeblu centralnym dobry weekend za nami. Szkoda jedynie wyraźnych porażek ekip z Wrześni i Gostynia. Zapraszamy na podsumowanie wydarzeń z piątku, soboty i niedzieli.

EKSTRALIGA KOBIET (GRUPA PÓŁNOCNA)
Trudny był to mecz dla AZS-u UAM Poznań. Ostatecznie mistrzynie Polski o jedną bramkę okazały się lepsze od groźnego zespołu Unifreeze Górzno.

AZS UAM Poznań – Unifreeze Górzno 2-1

II WIELKOPOLSKO/DOLNOŚLĄSKA LIGA KOBIET
Inauguracja II Wielkopolsko/Dolnośląskiej Ligi Futsalu Kobiet. W jedynym meczu tej serii Chrobry Głogów pokonał Kanię Gostyń 3-1.  

Chrobry Głogów - Kania Gostyń 3-1

STATSCORE FUTSAL EKSTRAKLASA
Bardzo dobra seria wciąż trwa. Wprawdzie zwycięstwa GI Malepszy i Red Dragons są jedną bramką, to nie oddaje to przewagi nad akademickimi przeciwnikami w przekroju całego spotkania. Leszczynianie są na 5. miejscu, pniewianie na 6.

GI Malepszy Futsal Leszno – AZS UW Wilanów 2-1
AZS UG Gdańsk – Red Dragons Pniewy 3-4

I LIGA (GRUPA PÓŁNOCNA)
Dobry weekend. Komplet punktów został w Pile i Mosinie. Z kolei Grinbud KS Gniezno był o krok od zwycięstwa, ale ostatecznie podzielił się punktami z Dynamikiem Toruń. W tabeli amRack CRB Mrówka Mosina i Grinbud KS Gniezno mają po 13 punktów i są w górnej części tabeli. KS Futsal Piła z 12 oczkami jest w środku stawki.

Dynamik Toruń – Grinbud KS Gniezno 5-5
KS Futsal Piła – FC10 Zgierz 8-4
amRack CRB Mrówka Mosina – TAF Toruń 7-1

II LIGA MAKROREGIONALNA (GRUPA I)
Zimny prysznic dla naszych wielkopolskich zespołów. Wyraźne porażki domowe poniosły KP Wooden Villa Września i Futsal Gostyń. Jedyne zwycięstwo zanotował zespół Automobile Konin, który niejako podniósł się po dwóch wcześniejszych minimalnych porażkach. Na prowadzenie w tabeli wyszedł Beniaminek Starogard Gdański, a tuż za jego plecami jest ekipa z Wrześni.

KKF Automobile Konin – UMK Toruń 5-2
KP Wooden Villa Września – Futsal Świecie 1-7
Futsal Gostyń – Beniaminek 03 Starogard Gdański 2-7

III WIELKOPOLSKA LIGA
Zaczęliśmy! To była kolejka gospodarzy. W Obornikach minimalnie lepsi byli zawodnicy Futsal Oborniki od drugiej drużyny Red Dragons. Inauguracyjne zwycięstwo odniosła Drużyna Wiary Lecha, która w meczu obfitującym w bramki pokonała Tarnovię. Zwycięstwo zostało w Poniecu, gdzie Futsal Leszno-Piast Poniec wygrał z Futsal Rawicz.

Futsal Oborniki – Red Dragons Pniewy 2 3-2
Wiara Lecha Poznań – Tarnovia Tarnowo Podgórne 9-4
Futsal Leszno-Piast Poniec – KS Futsal Rawicz 5-1