fot. Calcio Wągrowiec

Zaczynamy III Ligę!

W nadchodzący weekend rozpoczynamy zmagania w III Wielkopolskiej Lidze Futsalu! Co jeszcze czeka nas z udziałem wielkopolskich zespołów na szczeblu centralnym? Poniżej zapowiedź weekendu.  

FOGO FUTSAL EKSTRAKLASA

Trudne zadanie przed Red Dragons Pniewy. Czerwone Smoki udają się do Komprachcic na mecz z niepokonanym u siebie zespołem Dremana. Z kolei GI Malepszy po ostatniej porażce w Pniewach będzie chciała wrócić na zwycięską ścieżkę. Rywalem leszczynian słabo spisujący się w obecnym sezonie zespół MOKS-u Słoneczego Sto Jagiellonii.

Dreman Opole Komprachcice – Red Dragons Pniewy (sobota, godzina 18:00)
GI Malepszy Arth Soft Leszno – MOKS Słoneczny Stok Jagiellonia Białystok (niedziela, godzina 18:00) 

I LIGA (GRUPA PÓŁNOCNA)

Do Gniezna przyjeżdża solidnie grający od początku sezonu Futsal Świecie. Beniaminek I Ligi od początku punktuje regularnie i znajduje się na trzecim miejscu w tabeli. Mrówka Orlik Mosina jedzie do Białegostoku na mecz z zespołem z dolnych rejonów tabeli. Jak ekipa z Mosiny chce szukać punktów, to warto zrobić to w starciu z Bonito Helios. Z kolei u siebie zagra KS Investa PZZ Futsal Powiat Pilski Piła. Pilanie podejmą Dragona Bojano, czyli zespół z górnych rejonów I Ligi. Trudne zadanie przed ekipą z Wielkopolski.

Grinbud KS Gniezno – Futsal Świecie (sobota, godzina 18:00)
Bonito Helios Białystok – Mrówka Orlik Mosina (sobota, godzina 18:00)
KS Investa PZZ Futsal Powiat Pilski Piła  –  LZS Dragon Bojano (niedziela, godzina 18:00)

II LIGA MAKROREGIONALNA (GRUPA II)

W najbliższy weekend odpoczywa KKF Automobile Torino Konin. To dobra szansa przed paletonem pościgowym, aby zbliżyć się do lidera. Drugi Futsal Gostyń u siebie zagra przeciwko CHFT JS Power-Pol Chełmża, a trzecia Wiara Lecha podejmie Pogoń Połczyn-Zdrój. Wyjazd do Torunia zanotuje KP Wooden Villa Września.

Futsal Gostyń – CHFT JS Power-Pol Chełmża (sobota, godzina 18:00)
Wiara Lecha Poznań – Pogoń Połczyn-Zdrój (sobota, godzina 19:00) 
AZS UMK Toruń – KP Wooden Villa Września (niedziela, godzina 18:00)

III WIELKOPOLSKA LIGA

Zaczynamy rozgrywki III Wielkopolskiej Ligi. Do gry przystąpiło pięć zespołów (Calcio Wągrowiec, Red Dragons Pniewy II, RAF Rawicz, Piast Poniec Futsal Leszno i Futsal Poznań). W pierwszej kolejce w Wągrowcu Calcio podejmie drugą drużynę Red Dragons, podczas gdy RAF Rawicz zagra z Piastem Poniec Futsal Leszno. W obu przypadkach gospodarzami są ekipy, które debiutują w rozgrywkach ligowych.

Calcio Wągrowiec – Red Dragons Pniewy II (sobota, godzina 13:00)
RAF Rawicz – Piast Poniec Futsal Leszno (niedziela, godzina 15:00)