fot. J. Jaworski, AZS UAM Poznań

Zgłoszenia do II ligi futsalu kobiet

Komisja ds. futsalu i piłki plażowej, w porozumieniu z Wydziałem Piłkarstwa Kobiecego Wielkopolskiego ZPN, zaprasza wszystkie kluby prowadzące szkolenie dziewcząt do uczestnictwa w rozgrywkach II ligi futsalu kobiet.

Sezon 2021/22 będzie premierowym, w którym zmagania pań na parkietach ruszą na poziomie wojewódzkim w Wielkopolsce. Co istotne, rozgrywki wypełnią okres przerwy w zmaganiach na pełnowymiarowym boisku. Początek futsalowej rywalizacji zaplanowany jest na weekend 20/21 listopada, a zakończenie sezonu najpóźniej 27 lutego 2022 roku.

Format rozgrywek będzie uzależniony od liczby zgłoszonych zespołów, obowiązywać będą zasady analogiczne do rozgrywek trawiastych - organem prowadzącym będzie Wydział Gier i Ewidencji Wielkopolskiego ZPN, a uczestniczyć w zmaganiach będą mogły zawodniczki uprawniony w systemie Extranet. Mecze rozgrywane będą w tradycyjnym wymiarze 2x20 minut efektywnego czasu gry, co oznacza, że będzie on zatrzymywany w momencie, kiedy piłka znajdzie się poza boiskiem.

Uczestnictwo w rozgrywkach futsalowych nie wiąże się z żadnymi kosztami rejestracyjnymi. Jedyny wydatki z jakimi kluby muszą się liczyć dotyczą wynajmu obiektu oraz obsługi sędziowskiej (350 złotych na mecz) i medycznej spotkań, które dany zespół będzie rozgrywał w roli gospodarza.

Zgłoszenia należy wypełniać na specjalnie przygotowanym formularzu elektronicznym. Po jego uzupełnieniu i podpisaniu dokument należy wysłać mailowo na adres futsal.kobiety@wielkopolskizpn.pl w terminie do 5 października. Wszelkich dodatkowych informacji zasięgnąć można u Wojciecha Weissa pod wskazanym adresem mailowym lub też telefonicznie pod numerem 603 777 442.