fot. Futsal

Zgłoszenia do III ligi futsalu mężczyzn

Komisja ds. futsalu i piłki plażowej Wielkopolskiego ZPN zaprasza kluby do zgłaszania chęci uczestnictwa w rozgrywkach III Wielkopolskiej Ligi Futsalu.

Zmagania na parkietach z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Zespołów zainteresowanych rywalizacją przybywa, co sprawia, że każdy kolejny sezon jest rekordowy pod względem liczby uczestników czy to jeśli chodzi o regularne zmagania ligowe czy też Puchar Polski. Nie inaczej będzie zapewne tym razem. W związku z utworzeniem w kraju szczebla makroregionalnego, rozgrywki wojewódzkie będą prowadzone w ramach III ligi.

Zgłoszenia do rozgrywek należy przesyłać na specjalnie przygotowanym formularzu dostępnym poniżej, mailowo na adres futsal@wielkopolskizpn.pl. Termin nadsyłania aplikacji upływa 4 października.

Po zarejestrowaniu zgłoszenia klub otrzyma dane dostępowe do platformy licencyjnej, gdzie należy wykonać drugi niezbędny do uczestnictwa w lidze krok - złożyć wniosek o licencję klubową. W tym celu niezbędne będzie przedłożenie dwóch dokumentów
- wyciągu z KRS bądź ewidencji starosty;
- umowy potwierdzającej możliwość korzystania z obiektu na potrzeby mecżów w roli gospodarza w sezonie 2021/22.

Wniosek licencyjny należy wypełnić do 18 października. Inauguracja III Wielkopolskiej Ligi Futsalu planowana jest na początek listopada. Ewentualne pytania kierować można do przewodniczącego Komisji ds. futsalu i piłki plażowej, Pawła Mrozkowiaka - 665 771 020.