fot. Futsal

Zgłoszenie do Młodzieżowych MP w futsalu

Wielkopolski ZPN zachęca wszystkie kluby do uczestnictwa w Mistrzostwach Polski w kategoriach młodzieżowych w futsalu. Eliminacje do poszczególnych turniejów będą odbywać się na szczeblu regionalnym.

Zmagania juniorskie na parkietach prowadzone są w kategoriach U-19, U-17 i U-15 u dziewcząt, z kolei u chłopców oprócz wyżej wymienionych także w kategorii U-13. Nasi reprezentanci w ostatnich latach ugruntowali swoją silną pozycję pokazując się z dobrej strony i dochodząc nawet do strefy medalowej.

W nadchodzącym sezonie w Wielkopolsce odbędą się nie tylko turnieje eliminacyjne. AZS UAM Poznań otrzymał prawo organizacji turnieju finałowego w kategorii U-15 dziewcząt. Dla uczestników z regionu to dodatkowa motywacja, by spróbować swoich sił w rywalizacji futsalowej.

Do tej pory akces uczestnictwa w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski zgłosiły cztery kluby męskie i jeden kobiecy:
- Red Dragons Pniewy (U-13, U-15, U-17, U-19)
- KS Gniezno (U-15, U-17)
- SPN Szamotuły (U-19)
- KP Calisia 14 Kalisz (U-15)
- AZS UAM Poznań (U-15, U-17 i U-19 dziewcząt).

Listy zgłoszeniowe oczywiście nie są jeszcze zamknięte, Komisja Futsalu i Piłki Plażowej PZPN czeka na aplikacje klubów do 30 września. Wysyłać je należy mailowo na adres futsalmmp@pzpn.pl, wskazując kategorie wiekowe, w których klub chce wziąć udział. Szczegółowe informacje znaleźć można na dedykowanej rozgrywkom stronie internetowej (klik!).

Warto przypomnieć, że rywalizacja młodzieżowa w ramach Mistrzostw Polski objęta jest klasyfikacją Systemu Sportu Młodzieżowego. Uczestnicy rozgrywek otrzymują punkty, które następnie przekładają się na dofinansowanie działalności szkoleniowej ze środków ministerialnych.