Dziewczęta ze srebrnymi medalami!

Reprezentacja dziewcząt do lat 15 wywalczyła srebrny medal Mistrzostw Polski w ramach rozgrywek o Puchar im. Ireny Półtorak. W finale podopieczne Anny Jankowskiej uległy Śląskiemu ZPN 0:1.

Do turnieju finałowego Wielkopolanki awansowały z pierwszej pozycji w eliminacjach makroregionalnych. Dzięki temu rywalizowały w Łodzi z dwoma drużynami, które w swoich grupach zajęły drugie miejsca. Na inaugurację turnieju Wielkopolska pokonała 2:0 Małopolski ZPN. Kolejnego dnia zwycięstwo było jeszcze wyższe - mecz z Warmińsko-Mazurskim ZPN zakończył się wynikiem 4:0.

Sześć punktów w dwóch meczach nie dawało jeszcze gwarancji gry o medale. Remis 1:1 z gospodyniami z Łódzkiego ZPN sprawił jednak, że nasze dziewczęta awansowały do wielkiego finału. Tam niestety uległy Śląskiemu ZPN 0:1. O wyniku zdecydował gol zdobyty przez rywalki na samym początku spotkania. Mimo usilnych starań naszych zawodniczek, nie udało się później odmienić losów pojedynku.

Dla kadry dziewcząt to trzeci kolejny turniej finałowy z medalem. W 2018 roku w kategorii U-13 zespół prowadzony przez Annę Jankowską również zdobył srebro, również ulegając Śląskiemu ZPN. W 2019 roku już w kategorii U-14 dziewczęta sięgnęły po złoto pokonując w finale Małopolski ZPN.

Oprócz sukcesu zespołowego do Wielkopolski trafiło też wyróżnienie indywidualne. Najlepszą zawodniczką turnieju wybrano Jagodę Cyraniak.

WYNIKI REPREZENTACJI WIELKOPOLSKI NA TURNIEJU FINAŁOWYM

Faza grupowa:

Wielkopolski ZPN - Małopolski ZPN 2:0
Bramki dla Wielkopolski: Monika Poniedziałek, Julia Tokar

Wielkopolski ZPN - Warmińsko-Mazurski ZPN 4:0
Bramki dla Wielkopolski: Oliwia Kwiatek x2, Julia Konieczna, Monika Poniedziałek

Wielkopolski ZPN - Łódzki ZPN 1:1
Bramka dla Wielkopolski: Jagoda Cyraniak