Dziewczęta gromią Lubuski ZPN

​Od wysokich zwycięstw rozpoczęły zmagania wojewódzkie kadry dziewcząt Wielkopolskiego ZPN. Reprezentacja do lat 16 pokonała Lubuski ZPN 6:0, a dziewczęta do lat 13 wygrały aż 16:0.

Jako pierwsze na boisku pojawiły się juniorki. Drużyna prowadzona przez Annę Gawrońską​ od początku przejęła inicjatywę i dyktowała warunki. Złamanie muru obronnego przeciwniczek nie trwało długo. W 9. minucie wynik w sytuacji sam na sam otworzyła Aleksandra Dudziak. Przed przerwą na listę strzelczyń wpisały się jeszcze Kamila Wielińska i uderzeniem z rzutu wolnego Maria Jakubowska. W drugiej połowie obraz gry nie ulegał zmianie. Wciąż to Wielkopolanki miały wyraźną przewagę i na niewiele pozwalały rywalkom. Zawodniczki z województwa lubuskiego stworzyły sobie przez cały mecz tylko jedną okazję bramkową, ale piłka po uderzeniu napastniczki trafiła w poprzeczkę. Nasze zawodniczki natomiast dołożyły kolejne trzy trafienia i zainkasowały pierwsze punkty w rozgrywkach.

Jeszcze bardziej okazałe zwycięstwo odniosły młodziczki, które urządziły sobie intensywny trening strzelecki. Podopieczne Anny Jankowskiej wręcz nie opuszczały przez całą godzinę spotkania połowy rywalek i rozgromiły je aż 16:0. Goście przyjechali w zaledwie dwunastoosobowym zestawieniu, a na domiar złego jedna z młodych piłkarek na rozgrzewce doznała kontuzji, więc zespół przyjezdny występował bez możliwości zmian. Już po 10 minutach było 4:0 i kwestia wyniku została rozstrzygnięta. Dzięki temu zespół mógł przećwiczyć w warunkach meczowych trenowane schematy, które udało się znakomicie zrealizować. Warto wspomnieć, że w czasie drugiej połowy w ciągu kilku minut trzykrotnie bramki padały po dokładnych dośrodkowaniach z rzutu rożnego i uderzeniach głową Aleksandry Betki. Oczywiście różnica kilku poziomów w dużej mierze wynikała z kłopotów kadrowych Lubuskiego ZPN, ale zespół nie zlekceważył rywala i z pewnością można być zadowolonym z postawy młodych zawodniczek.

Kolejne spotkania kadry rozegrają już za kilkanaście dni z Zachodniopomorskim ZPN. Obecnie trwają ustalenia co do dokładnego terminu spotkań.

U-13
Wielkopolski ZPN - Lubuski ZPN 16:0 (5:0)
Bramki: Aleksandra Betka (trzy), Jagoda Cyraniak (dwie), Aniela Owoc (dwie), Julia Drożak (dwie), Maja Kuleczka, Julia Rusinek, Paulina Włodarek, Julia Tokar, Weronika Szlachetka, Natalia Drożyńska, Natalia Pawlak

Zespół wystąpił w składzie Kornelia Kaczmarek - Julia Cieślak, Aleksandra Betka, Oliwia Owczarczak, Paulina Włodarek, Julia Drużak, Maja Kuleczka, Natalia Pawlak, Jagoda Cyraniak, Weronika Szlachetka, Aniela Owoc.
Grały również Milena Kadzińska, Gabriela Przybył, Natalia Drożyńska, Weronika Polak, Julia Rusinek, Julia Tokar, Zofia Budasz.

U-16
Wielkopolski ZPN - Lubuski ZPN 6:0 (3:0)
Bramki: Kamila Wielińska (dwie), Alicja Piechowiak, Klaudia Urna, Maria Jakubowska, Aleksandra Dudziak

Zespół wystąpił w składzie Wiktoria Cisowska - Gabriela Zimecka, Zuzanna Hierowska, Beata Nowak, Dominika Hyża, Zofia Buszewska, Kamila Wielińska, Alicja Piechocka, Maria Jakubowska, Aleksandra Dudziak, Zofia Śliwińska
Grały również Oliwia Szymczak - Klaudia Urna, Maja Al-Koubaisy, Aleksandra Zielińska, Liwia Lizik.