Kadra 2007 - jest trener, są powołania

Mirosław Wódkowski został nominowany przez Wydział Szkolenia i Piłkarstwa Młodzieżowego Wielkopolskiego ZPN na selekcjonera kadry rocznika 2007. Trener już niebawem przeprowadzi pierwszą konsultację z zawodnikami strefy poznańskiej, którą zaplanowano na 6-8 grudnia.


Swoje kandydatury do prowadzenia kadry wojewódzkiej przesłało 14 trenerów. Ostatecznie zdecydowano się na wybór trenera Mirosława Wódkowskiego - obecnie koordynatora grup młodzieżowych w Unii Swarzędz i trenera zajmującego się przygotowaniem oraz realizacją treningów indywidualnych. Ponadto nowy selekcjoner jest trenerem edukatorem Polskiego Związku Piłki Nożnej, co uprawnia go do prowadzenia zajęć na kursach trenerskich. Jak podkreśla zwycięzca konkursu, możliwość pracy z kadrą to przede wszystkim szansa na rozwinięcie swojego warsztatu trenerskiego. - Stworzenie zespołu poprzez selekcję najlepszych zawodników z województwa to duże wyzwanie. Mam nadzieję, że przez kilka lat będę mógł obserwować ich wszechstronny rozwój w różnych obszarach. Nie ukrywam, że jest to też szansa, by poznać dokładnie pracę trenerską z zupełnie innej perspektywy niż codzienna praca z zespołem klubowym - podsumowuje.

Selekcjoner od początku ma ręce pełne pracy, bowiem już za kilka dni przeprowadzi pierwszą konsultację selekcyjną. W dniach 6-8 grudnia odbędzie się zgrupowanie w Wągrowcu, podczas którego trener przyjrzy się umiejętnościom 21 zawodników z dziewięciu klubów strefy poznańskiej.

Zawodnicy powołani na konsultację w Wągrowcu

Kacper Bandura, Kamil Gusciura, Jakub Pankowiecki (wszyscy Unia Swarzędz), Adrian Budych, Piotr Kruk, Antoni Pawlicki (wszyscy Warta Poznań), Paweł Janowski, Adam Strawa, Jeremiasz Szymański (wszyscy Akademia Piłkarska Reissa), Igor Draszczyk, Kacper Ochowiak (obaj UKS 6 Śrem), Olivier Gregorek, Mateusz Łożyński (obaj Błękitni Wronki), Wiktor Kramer, Artur Ławrynowicz (obaj Warta Międzychód), Bartosz Krawczyk, Jakub Ratajczak (obaj Szkoła Futbolu M. Drajera Poznań), Dawid Seweryn, Wiktor Wojtala (obaj AKF Poznań), Tymon Śledziński, Kacper Wryńczak (obaj Błękitni Owińska).