fot. Kadra r. 2009 - kwiecień 2021

Kadra r. 2009 rozpoczyna walkę o punkty

Reprezentacja chłopców urodzonych w roku 2009 już 22 września rozegra swój pierwszy mecz mistrzowski. W ramach eliminacji Pucharu im. Kazimierza Górskiego Wielkopolanie zmierzą się na wyjeździe z rówieśnikami z województwa zachodniopomorskiego.

Ponad dwa lata trwał proces selekcji najbardziej utalentowanych zawodników z rocznika 2009. Oczywiście ze względu na pandemię plan działania kadry był zaburzony, jednakże mimo to przez zgrupowania i konsultacje "przewinęła się" trzycyfrowa liczba młodych zawodników. Sztab pod dowództwem Błażeja Czyżewskiego przyglądał się umiejętnościom graczy, sprawdzał ich zarówno pod kątem indywidualnym jak i funkcjonowania w zespole przy okazji meczów kontrolnych. Teraz przyszedł czas na reprezentowanie barw Wielkopolski w oficjalnych starciach mistrzowskich.

W sezonie 2021/22 kadra przystąpi do rozgrywek eliminacyjnych Pucharu im. Kazimierza Górskiego. Przed nią niełatwe zadanie bowiem poprzedni sezon w tych rozgrywkach Wielkopolska zakończyła ze srebrnymi medalami. Poprzeczka zawieszona jest zatem wysoko i to w skali nie tylko całych rozgrywek, ale już pierwszego meczu. Reprezentacja rozegra go na wyjeździe, w Kaliszu Pomorskim, z Zachodniopomorskim ZPN. Trener Błażej Czyżewski powołał na pojedynek i (poprzedzające go krótkie zgrupowanie) 18 zawodników.

CH 2009 - powołania 22 września 2021 r.